^

iPhone 8 będzie miał 5,15-calowy ekran

Redakcja

16 lutego 2017

Nowy iPhone będzie wyposażony w wyświetlacz 5,8 cala o 5,15-calowej powierzchni użytkowej ekranu zgodnie z nowymi prognozami analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo. Kuo uważa, że iPhone 8 będzie korzystał z 5,8-calowego panelu OLED, ale niektóre miejsca zostaną zarezerwowane dla wirtualnych przycisków. Będzie on wyposażony w wyświetlacz o wielkości zbliżonej do 5,5-calowego iPhone’a przy zachowaniu wymiarów 4,7-calowego modelu. Taki rozmiar jest możliwy do uzyskania z panelu 5,8-cala co widać na poniższym rysunku.
 

 
Ekran OLED ma wyeliminować z iPhone’a przycisk Home, więc jeśli nie zostanie on zintegrowany z ekranem spodziewane jest przyjęcie „innych technologii biometrycznych”, które potwierdzałyby pogłoski o skanerze tęczówki i rozpoznawaniu twarzy. Dodatkowo w iPhonie 8 znajdzie się prawdopodobnie akumulator o podobnej pojemności do 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus. Kuo potwierdza także plotkę z ubiegłego tygodnia, że nowy iPhone może kosztować ponad 1000 dolarów,  oraz że w sprzedaży pozostaną standardowe 4,7 i 5,5-calowe modele  z ekranem LCD. Nie wiadomo jeszcze jakie ulepszenia przygotowuje producent właśnie dla tych modeli.
Źródło | Zdjęcia: Thadeu Brandão, KGI Research

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy