^

iPhone 8 ze szkła i stali

Redakcja

15 lutego 2017

Nie słabnie zamieszanie wokół nowego iPhone’a. Kolejne informacje pochodzące z łańcucha dostaw Apple potwierdzają istniejące pogłoski o trzech modelach tegorocznych smartfonów, w tym modelu z 5,8-calowym ekranem o tych samych wymiarach jak 5,5-calowy. Wcześniejsze plotki sugerują, że tylko to urządzenie (pozycjonowane wyżej) otrzyma nazwę iPhone 8, podczas gdy dwa pozostałe modele będą oznaczone 7s i 7s Plus.
Źródła donoszą, że model 4,7-calowy będzie korzystał z tego samego stopu aluminium co iPhone 7, natomiast 5,8-calowy będzie miał podobno wzmocnioną konstrukcję ze szkła i stali nierdzewnej. W raporcie nie ma informacji o modelu 5,5-calowym.
Pojawia się coraz więcej plotek o tym, że model 5,8-calowy będzie posiadał rozciągnięty do ramek ekran  OLED, co pozwala na dopasowanie rozmiaru zewnętrznego do bardziej konwencjonalnego modelu 5,5-calowego. Nowy model ma posiadać baterię o większej pojemności, choć nie wiadomo czy spowoduje to dłuższą pracę na baterii, ze względu choćby na zastosowanie większego wyświetlacza. Apple pracuje także nad osadzeniem czytnika linii papilarnych na wyświetlaczu iPhone’a, choć mówi się także o pracach nad skanerem tęczówki.
Źródło | Zdjęcie @VenyaGeskin1

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Monika

    uwielbiam ten czas oczekiwania na kolejną premierę 🙂 te przecieki do prasy są coraz lepsze ;P poczekajmy spokojnie, aż 8 pojawi się w iSpot i będzie można się jemu bliżej przyjrzeć