^

Elastyczne ekrany w iPhonie?

Redakcja

15 lutego 2017

Według nowego raportu Bloomberga, Apple rozważa współpracę z chińską firma BOE Technologies jako potencjalnego dostawcy ekranów dla swoich urządzeń. BOE byłaby pierwszą firmą spoza Japonii i Korei Południowej dostarczającą wyświetlacze dla iPhone, i która pracuje nad elastycznym ekranem AMOLED.
Doniesienia wskazują, że Apple poszukuje wyświetlacza nowej generacji dla przyszłych iPhone’ów. Firma z Cupertino testuje technologię elastycznych ekranów firmy BOE, ponieważ prawdopodobnie stara się ją pozyskać dla swoich urządzeń. BOE prawdopodobnie nie będzie dostarczało podzespołów dla spodziewanego w tym roku iPhone’a koncentrując się na dostawy dla odświeżonego modelu w 2018 roku. Chińska firma jest obecnie w trakcie budowy dwóch fabryk w południowo-zachodniej prowincji Sichuan i zainwestuje w nie blisko 14,5 miliardów dolarów. BOE ma nadzieję produkować 1,6 miliona metrów kwadratowych ekranów AMOLED rocznie.
Spodziewamy się, że Apple wprowadzi technologię OLED w nowych iPhone’ach już w tym roku.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy