^

2 sezon "Człowieka z wysokiego zamku" w Polsce 10 lutego

Sebastian Szwarc

2 lutego 2017


Dobra wiadomość – Amazon ogłosił iż drugi sezon serialu “Człowiek z Wysokiego Zamku” zagości 10 lutego w serwisie PrimeVideo globalnie. Dotąd produkcja była dostępna jedynie na “starych rynkach” czyli w krajach, na terenie których funkcjonuje pełen Amazon Prime.
Można by się przez chwilę zastanowić, dlaczego tak długo musimy czekać? Niestety na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Amazon najwyraźniej prezentuje inną strategię niż Netflix, który od czasu globalnego debiutu 6 stycznia 2016 roku stara się wszystkie własne produkcje udostępniać od razu na każdym rynku. Wymaga to oczywiście wiele wysiłku, zwłaszcza z tłumaczeniem treści – wysiłku, na który Amazon nie jest najwyraźniej gotowy. Wiele treści w polskim Prime Video wciąż nie ma nawet polskich napisów a firma mimo tak silnej obecności w Polsce nie zdecydowała się uruchomić u nas zarówno sklepu jak i Prime. Wiele do myślenia daje polityka prasowa firmy a raczej jej brak – rzeczniczka Amazona wydaje się być nieobecna w mediach a w internecie trudoi znaleźć jakikolwiek kontakt służbowy.
A czymże jest “Człowiek z wysokiego zamku”? To serial oparty na książce Philipa K Dicka, który jednak treścią wykracza poza swoj książkowy pierwowzór. Alternatywne lata 60-te, w których USA przegrały II Wojnę Światową. Nie wiadomo do końca jak do tego doszło chociaż z dialogów można się domyślić iż najwyraźniej Werner Heisenberg zdążył ukończyć i przetestować bombę atomową. Wobec nazistowskiej republiki która istnieje na terenie wschodnich USA i japońskiego protektoratu na Zachodzie rozdzielonych stefą neutralną montuje się Ruch Oporu, którego największą bronią okazuje się przemyt pewnego tajemniczego filmu. Czy film jest prawdziwy czy to tyko propagandowy montaż ? Kim naprawdę jest Człowiek z Wysokiego Zamku i jaki ma plan? Zapewniam ze historia wciąga.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy