^

#40 – MacBrick Pro

Kuba Baran

26 stycznia 2017

Nasz redakcyjny kolega Remek Rychlewski może na pewno w swoim przypadku mówić o kumulacji problemów z nowym MacBookiem Pro. Którego w trakcie nagrania pieszczotliwie przechrzciliśmy na MaBrick Pro. Zdecydowanie warto posłuchać, jak wiele problemów ta zmiana komputera przysporzyła osobie, która zdecydowanie należy do segmentu profesjonalistów i jest właściwym klientem na ten sprzęt.
Poza tym, bieżące nowości ze świata Apple i szeroki komentarz w kwestii aktualnych wydarzeń w świecie technologii.
Aplikacją tygodnia został: Carbon Copy Cloner
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu i wspierania naszego podcastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. Marian

  Po wczorajszym odcinku wylatujecie z mojej listy subskrybowanych podcastów.
  Już nie mogę słuchać co wygadujecie na airpods, których używam od 5 stycznia. Kompletny „odjazd”. Skoro nie macie własnego z nimi doświadczenia, to przynajmniej nie powtarzajcie z internetu nie sprawdzonych przez was rzeczy. Nic z opisywanych wad nie ma u mnie miejsca.
  I nie naśmiewajcie się z macwyznawcy, że jemu wszystko działa, a wam nie.
  A jeszcze gorszą rzeczą są podśmiechujki z czegoś, czego przyczyny są nadal nieznane, chodzi o te remka przejściówki i jego dyski, jakby MacBooki, a nie one lub jeszcze coś innego, nie było winne.
  Nie róbcie sobie podśmiechujek z Apple, i tylko z Apple, gdy nie wiadomo co jest przyczyną.
  Miałem lepsze o was zdanie. Niestety ten odcinek ujawnił niekompetencję i stronniczość.

  • Łukasz Banaszak

   Proponuję trochę dystansu :), Przemysław i Kuba prowadzą podcast w nietradycyjnej formie. Proszę zauważyć, że redakcyjni koledzy mają wiele dystansu do siebie. Każdy z nas, ocenia sprzęt subiektywnie. Obiektywny pomiar, jest obecny tylko w badaniach ilościowych (statystyki zgonów i urodzeń). Równie dobrze można się czepiać o każde słowo. W sprawie AirPods: sam prywatnie, mam opory przed ich zakupem. Za równowartość tej kwoty, nabyłem Smart Keyboard do iPada Pro 12.9. Jednak to jest konkretne narzędzie do pracy.

  • pemmax

   Zaraz, zaraz. Czy to w tym odcinku mówiliśmy, że AirPodsy to produkt szyty na miarę slynnych produktów Apple? Najbardziej Applowe urządzenie ostatnio wyprodukowane przez Tima i spółkę?

  • Kuba Baran

   Marianie, proponuję trochę dystansu. Myślę, że trudno o większych wielbicieli sprzętu Apple, niż Ci którzy poza nami, gospodarzami, goszczą w podcaście. Trudno mi też zrozumieć Twoje rozżalenie, bo w tym odcinku o AirPods padło wiele ciepłych słów. Pozdrawiam i do usłyszenia 🙂

 2. Grzegorz Stępień

  To są AirPody, a nie AirPodsy. Pozdrawiam.

 3. Krzysztof Gubernator

  Witam, czy w tym numerze miał być ogłoszony wynik konkursu mpFaktura?

  • pemmax

   Cześć. Do dziś zbieramy głosu. Wyniki konkursów jutro.

  • Krzysztof Gubernator

   Wielkie dzięki, czekam na wyniki 🙂

 4. Grzegorz Sułkowski

  zaczalem sluchac was od tego epizodu. chyba zostane na dluzej. przypadek nieprzypadek akurat poruszyliscie na poczatku temat zwiazany z moim projektem a mianowicie wynajem sprzetu apple- rentmac.pl sorry za bezposredni link i mam nadzieje ze sie przyda.