^

#39 – Wracamy! + górne menu macOS? cz. 2

Kuba Baran

19 stycznia 2017

Po dłuższej przerwie wracamy do Was w tym nowym 2017 roku. Przez ostatni miesiąc zebrało się sporo ciekawych informacji, które docierają do nas z Cupertino. Ich omówienie zajęło nam większość odcinka, jednak wszystkie mają one potencjalny wpływ na to jak będzie wyglądał ten rozpoczynający się rok w świecie Apple. W drugiej części odcinka postanowiliśmy nadrobić zaległości, kontynuować temat z odcinka numer 37 i opowiedzieć Wam co gości w górnym menu naszych systemów macOS.
Dla ułatwienia poniżej znajduje się lista aplikacji, o których opowiadamy wraz z linkami:

 
Konkurs
Chcemy zrekompensować Wam nasza nieobecność 🙂 W tym odcinku mamy dla Was również konkurs. Prowadzicie firmę i chcecie aby fakturowanie, księgowość i magazyn świetnie działały pod macOS? Do wygrania u nas licencja na mpFirma. Szczegóły w tym odcinku.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu i wspierania naszego podcastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Mariusz Piaścik

  „Kupowanie Macbooka bez touch bara jest bez sensu”. Być może, ale dopłacanie do niego 2000 jest równie bez sensu. Poza tym, tak jak wspomniał Miłosz w poprzednim odcinku – nie każdemu touch bar podoba się. Są ludzie, dla których jest on totalnie bez sensu. W tej chwili KAŻDA funkcja systemowa, umieszczona na F1-F12 jest po prostu na wyciągnięcie ręki. Te same funkcje na touch barze wymagają przynajmniej 2 kliknięć.
  Co do AirPods-ów – wszyscy recenzenci, którzy testowali te słuchawki i którzy twierdzą, że jakość dźwięku jest taka sama jak słuchawek przewodowych – chyba słoń na ucho im nadepnął… Słuchawki brzmią fantastycznie. Przede wszystkim bas jest świetny.

  • pemmax

   Dziś możemy myśleć, że dopłacanie do TB jest zbędnym wydatkiem. Jednak musimy sobie powiedzieć, że jest to podobna sytuacja jak kupowanie iPhone’a bez funkcji 3D Touch lub auta bez wspomagania. Oczywiście dziś ten wydatek jest drogi jednak z czasem koszta powinny spadać. Tak jak we wszystkim w technologii… nowe jest drogie.

 2. Robert Wróbel

  taki pomysl mam do rozwazenia. podawajcie przy appkach, ktore listujecie w tekscie wyzej info w ktorej minucie podcastu o niej rozmawiacie.