^

Wiadomość Dnia – Surface zamiast MacBook Pro

Marek Szlachta

13 grudnia 2016

 
Na blogu Microsoftu pojawił się ciekawy wpis, w którym firma poinformowała, że odnotowała największą w historii sprzedaż wsród użytkowników, którzy zamienili swoje komputery właśnie na Surface’y, pozbywając się swoich MacBook’ów Pro. Microsoft uruchomił już jakiś czas temu program zwrotów komputerów MacBook, by Ci którzy oddają właśnie ten sprzęt, mogli otrzymać rabat na zakup nowych komputerów Surface. Podobno to, w połączeniu z innowacjami stojącymi za Surface’ami i rozczarowaniem związanym z najnowszymi komputerami firmy z Cupertino – zwłaszcza wsród profesjonalistów – doprowadziło do tego, że coraz więcej osób wybiera komputery z firmy Microsoft a nie Apple. We wpisie pojawiła się także wzmianka o tym, że każdego dnia pojawiają się recenzje, które polecają zakup Surface’a zamiast MacBook’a Pro. Microsoft czuje się dumny z tego powodu, bo to wszystko pokazuje, że wykonują dobrą robotę. Niestety, ale nie zostały przedstawione żadne dane nawiązujące i potwierdzające te doniesienia.
Wpis Microsoftu nijak ma się do ostatnich wypowiedzi Phil’a Schiller’a, który ogłosił, że sprzedaż komputerów MacBook Pro jest bardzo duża i żaden inny komputer nie sprzedawał się nigdy w historii firmy tak dobrze. Firma Slice Intelligents w pewnym sensie potwierdziła jego słowa informując, że nowe MacBook’i Pro przekroczyły wszelaką sprzedaż swoich konkurentów w ciągu tylko pięciu dni.
 
A czy Wy zamieniliście swój sprzęt od Apple na ten od Microsoftu? Jeśli zdecydowalibyście się na zakup nowego komputera, to który byście wybrali?
 
Zachęcam do składania komentarzy.

 
Źródło.
 

Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. scanner

  Taka zmiana w moim przypadku oznaczałaby zmiane komputera stacjonarnego (Mac Mini) na PC, telefonu na jakiś Windows Phone, wymiany dwu tabletów i kolejnych dwu telefonów (rodzina) – nie, dziękuję. Wolę pozostać w świecie, w którym może i jest drogo i czasami dziwnie (oddajcie nam Jobsa!), ale przynajmniej wszystko działa.

  • Behinder

   Otóż to. MS może sobie robić nie wiadomo jakie ładne urządzenia ale na każdym będzie windows :/ a komputer jest tak dobry jak jego OS a tu niestety MS przegrywa.

   • scanner

    Rzekłeś. Howg 🙂

 2. steveminion

  Ja po 17 latach z ogryzkiem kupiłem PC (wprawdzie nie od MS ale z ich systemem)…

 3. MarekMotyka

  Ja po chyba 8 latach z macbookami chętnie mój ostatni model wymieniłbym na surface. Ostatnio oferta Microsoftu robi się coraz ciekawsza . Nie wiem tylko czy pozostałbym na dłużej czy za chwilkę zmienił surface znowu ma macbooka

 4. Red

  Kurcze, mam Surface 3 Pro i nowego MacBooka Pro (golas). W życiu nie zmieniłbym laptopa pozostając wyłącznie na tablecie z dołączaną klawiaturą. Surface jest fajny, na tym kończą się dla mnie jego zalety 🙂

 5. Iaj

  Mogli by tylko potem napisać ilu wytrzymało na windowsie dłużej niz tydzień i wróciło spowrotem na macbooka 🙂

 6. Maćko

  Ekosystem Apple i profesionalizm macOS jak dla mnie nadal o wiele lepiej sie sprawuje od widnowsa.