^

Wiadomość Dnia – Apple i projekt Titan

Marek Szlachta

5 grudnia 2016

Apple wysłało pismo do NHTSA – National Highway Traffic Safety Administration w którym oznajmiło, że przeprowadza duże inwestycje dotyczące nauczania maszynowego i autonomicznych systemów. Proszą w nim także o nie ograniczanie i nie utrudnianie nowym firmom wejścia w ten sektor i żeby prawa dla nowych firm były takie same jak dla tych, które już są od dłuższego czasu w tym światku. Przedstawiciel Apple, Steve Kenner (nie wiadomo kiedy dołączył do Apple – jego profil w sieci pokazuje, że jego pracodawcą nadal jest Ford), powiedział, że jest wiele potencjanych aplikacji dla tego sektora, włączając w to przyszłość transportu, więc chcą współpracować z NHTSA, by dokładniej zdefiniować zasady/praktyki stosowane w tym przemyśle.
Ostatnie plotki mówiły, że Apple zmieniło „profil” swojego projektu Titan z autonomicznego samochodu na oprogramowanie, które może zostać wykorzystane w podobnych pojazdach. Skoro już zobaczyliśmy oficjalne potwierdzenie prac związanych z autonomicznymi pojazdami/oprogramowaniem i tym sektorem, projekt Titan może jednak ujrzeć światło dzienne. W jakiej będzie on postaci? Miejmy nadzieję, że dowiemy się tego w niedalekiej przyszłości.
 
A Wy jak uważacie? Apple powinno kierować się w stronę sektora autonomicznych samochodów i takiego oprogramowania? Czy może powinni skupić się na innych produktach? Jeśli tak, to na jakich?
 
Zachęcam do składania komentarzy.
apple-car-silhouette
 
Źródło.

Komentarze (0)
L

0 komentarzy