^

Wiadomość Dnia – "Śmiertelne" wideo

Marek Szlachta

23 listopada 2016

 
W sieci pojawił się 5-cio sekundowy filmik, który potrafi „uśmiercić” nasze urządzenie z systemem iOS. Po obejrzeniu materiału wideo w przeglądarce Safari, nasze urządzenie po kilku chwilach drastycznie zwalnia i/lub zawiesza się całkowicie. Wideo najprawdopodobniej zawiera błąd, który powoduje, że system nie może poradzić sobie z jego przetworzeniem i zapętla się w swojej pracy. Co ciekawe, problem sięga aż do iOS 5. W serwisie YouTube, na kanale użytkownika EverythingApplePro, pojawił się film, który ukazuje ten błąd – link TUTAJ. Rzućcie okiem. Całe szczęście, że wszystkie problemy, na które napotkaliśmy po obejrzeniu tego felernego filmiku, ustępują po wykonaniu hard resetu naszego urządzenia.
Oczywiście z wiadomych przyczyn nie udostępnię linku do tego filmiku, ale jeśli ktoś chciałby spróbować czy to faktycznie działa (a działa!) to w sieci bez żmudnego szukania natrafi na ten filmik. Apple ogłosiło już, że naprawi ten błąd w kolejnej aktualizacji iOS.
 
A czy Wy spotkaliście się z tym filmikiem? Czy otwieracie łącza, które otrzymujecie od znajomych a kierują one do nieznanych treści? Czy sprawdzacie w jakikolwiek sposób linki przed ich otwarciem?
 
Zapraszam do składania komentarzy.
iphone-video-freeze
 
Źródło.
 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy