^

Wiadomość Dnia – Program naprawczy dla iPhone 6s

Marek Szlachta

22 listopada 2016

 
Wczoraj, w podsumowaniu tygodnia, pisałem, że coraz więcej osób skarży się na wyłączające się iPhone’y 6/6 Plus i 6s/6s Plus, gdy korzysta się z nich na zewnątrz w chłodniejsze dni, pomimo tego, że ich baterie wskazywały nawet 50% naładowania. Pierwsze głosy mówiły, że może to być związane z iOS, gdyż problem w krótkim czasie dotknął spore grono użytkowników. Chiński związek zajmujący się prawami konsumenta został poproszony o przyjrzenie się tej sprawie. I najprawdopodobniej przyjrzeli się jej „po łebkach”, gdyż Apple ogłosiło program naprawczy, ale tylko dla urządzeń iPhone 6s i tylko tych, które zostały wyprodukowane od początku września do końca października 2015 roku. W ogłoszeniu Apple możemy przeczytać, że niewielka liczba urządzeń iPhone 6s może samoczynnie się wyłączać i że problem nie jest w żaden sposób związany z kwestiami bezpieczeństwa i dotyczy on tylko niektórych modeli z konkretnymi numerami seryjnymi. Jeśli napotkaliśmy na takie problemy, to jesteśmy proszeni o udanie się do salonu Apple (lub innego autoryzowanego sprzedawcy) w celu rozpoznania czy nasze urządzenie będzie kwalifikowało się do bezpłatnej wymiany baterii. Apple zobowiązuje się do bezpłatnej wymiany baterii, ale jeśli nasze urządzenie będzie miało np. pęknięty wyświetlacz lub inne duże i widoczne uszkodzenie, co w pewnym stopniu bardzo utrudni dostanie się do środka telefonu, to zostaniemy poproszeni o jego naprawę – oczywiście odpłatną. Dopiero wtedy Apple wymieni naszą baterię na nową. Jeśli wymieniliśmy baterię przed ogłoszeniem akcji naprawczej, to możemy ubiegać się o zwrot kosztów – oczywiście jeśli zrobiliśmy to w salonie Apple lub u autoryzowanego sprzedawcy.
Całe szczęście, że nie życzą sobie żadnej kasy od użytkowników. Ciekawe czy wymiana baterii pomoże, bo w sieci można znaleźć także głosy które mówią, że po wymianie baterii problem dalej występuje…
 
A czy Wy macie takie problemy? Wasze urządzenie kwalifikuje się do wymiany baterii? A może nie macie takich problemów, ale Wasz telefon kwalifikuje się do programu naprawczego, to czy skorzystacie z niego?
Link do akcji Apple TUTAJ.
 
Zachęcam do składania komentarzy.
iphone-6s-colors-800x586
 
Źródło.
 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy