^

Przenoszenie kontaktów z telefonu z Systemem Symbian do iPhone

Piotr Malicki

22 listopada 2016

Wiem, że temat, który poruszam w tym artykule jest pewnie dla większości nadgryzkowiczów znany, ale mam nadzieję, że nowym użytkownikom przyda się prosta instrukcja jak zgrać kontakty ze starego telefonu do iPhone.
Na początku trzeba zgrać kontakty z telefonu do naszego komputera. W przypadku telefonów z wejściem na kartę pamięci najlepiej po prostu zapisać kontakty na karcie, a następnie kartę włożyć do adaptera i do komputera. Cały folder z kontaktami najlepiej skopiować z karty pamięci na dysk C w naszym pececie. Następnym krokiem jest otworzenie wiersza poleceń na naszym komputerze. W tym celu, jeśli mamy system Windows 7 i wyżej należy otworzyć MENU START i w polu wyszukiwania wpisać trzy litery: cmd i nacisnąć enter. W przypadku starszych systemów należy w MENU START wejść we wszystkie programy/akcesoria/wiersz poleceń. Po uruchomieniu pokazuje się nam znak zgłoszenia np. c:\Users. Aby przejść na dysk C należy z tej pozycji cofnąć się o jeden poziom wyżej. W tym celu należy napisać komendę cd.. i nacisnąć klawisz enter. Teraz znajdujemy się już na dysku C, gdzie umieściliśmy nasz folder z kontaktami. Teraz należy wejść do tego folderu. Jeśli ten folder nazywa się kontakty, to w wiersz poleceń wpisujemy komendę: cd kontakty i naciskamy enter. Teraz zostało już tylko połączyć wszystkie kontakty w jeden plik, który będziemy musieli przesłać na iPhone.
Polecenie służące do złączenia kontaktów to:
copy *.vcf wszystkiekontakty.vcf
Po naciśnięciu entera powinny się wyświetlić wszystkie kontakty. Zamykamy wiersz poleceń poleceniem exit.
Teraz w folderze kontakty na dysku C znajduję się plik wszystkiekontakty.vcf, który należy przesłać na naszego iPhone. Najlepiej wysłać ten plik przez maila w załączniku na adres e-mailowy, który mamy założony w naszym iPhonie. Po wysłaniu trzeba wejść w aplikacje mail, a następnie w wiadomości tapnąć na załącznik. Wtedy pokaże nam się okno z zapytaniem, czy chcemy zapisać na przykład 375 kontaktów. Po wyrażeniu zgody telefon po chwili oznajmi, że kontakty zostały zapisane.
Jak widać w powyższej instrukcji, przeniesienie kontaktów nie jest w cale trudne. Jest to jeden z sposobów przeniesienia kontaktów, z którego ja od kilku lat już korzystam.

Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Artur Bednarek

    dzięki wielkie, wszystko tak jak należy a nie jakieś płatne programy, kombinację itp. .:) pozdrawiam

  2. Florson

    Działa też ze starą Nokią 6230i (nie symbian) , programem Nokia PC Suit zapisałem kontakty na PC Win7 i reszta poszła wedłóg instrukcji na Iphone 8.
    Dzięki 🙂