^

Zombie w korytarzu Z

Sebastian Szwarc

18 listopada 2016

Co prawda Halloween już dawno za nami, nie znaczy to jednak iż nic już nie straszy. Na fali popularności serialu „The Walking Dead”, którego już 7 sezon nadaje tej jesieni AMC można trochę odświeżyć tematykę zombie i jedną z takich gier będzie właśnie „Corridor Z”.

Fabuła gry jest prosta jak sznur do snopowiązałki i nie należy tu oczekiwać cudów. Typowa amerykańska szkoła staje się nagle miejscem strasznych wydarzeń, większość osób przebywających na jej terenie zostaje zainfekowana i zamienia się w zombie. Przybywa wojsko i obejmuje placówkę kwarantanną, sęk w tym iż w szkole jednak ktoś ocalał i będzie musiał znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji. Mamy więc do wyboru trzy postacie: footbalistę Logana, cheerleaderkę Megan oraz sierżanta Williamsa, który przybywając na ratunek również utknął w budynku. Wraz z rozwojem akcji dołączy do nas jakimś sposobem (wszedł przez okno?) detektyw Chow a także Jil.

corridorz1_shrink-1024x606

W grze będziemy więc przede wszystkim uciekać, ale to co odróżnia Corridor Z od innych tego typu produkcji to widok na bohatera z przodu. To oznacza iż mamy widok na goniące nas zombiaki ale nie widzimy tego co za chwilę nastąpi. I tutaj pierwsza pomoc – kolory. Należy bacznie zwracać uwagę zwłaszcza na pojawiający się na podłodze odblask niebieski – warto się schylić po ciekawy przedmiot, lub czerwony – broń. Ale przede wszystkim trzeba uważać na zielony, będzie on oznaczał że za chwilę trzeba skręcić. Jak się zagapimy to koniec misji – zombiaki nas dopadną. W tym miejscu trzeba powiedzieć co nieco o misjach, nie jest bowiem tak, że biegamy sobie jak popadnie wkoło szkoły. Biegając musimy wykonać coś w rodzaju osiągnięć – a to zastrzelić kilka zombie, a to użyć przedmiotów by tarasować drogę albo przebiec kilkaset metrów bez oddania strzału itp. Wykonanie pięciu takich zadań oznacza postęp fabuły o jeden dzień. W tym czasie znajdziemy na korytarzach rozrzucone kartki z dziennika Jil, z których krok po kroku zaczniemy orientować się co naprawdę zaszło w szkole.

corridorz3

Sterowanie jest bardzo proste, dostosowane do kontrolera Apple TV. Gesty swipe lewo/prawo/góra powodują użycie przeszkody i zawalenie nią drogi by spowolnić zombie, dół to schylenie się po broń a naciśnięcie gładzika pozwala strzelać jeśli oczywiście jest czym. Gra jest darmowa, poszczególne bonusy możemy aktywować dzięki racjom żywnościowym, które zdobywamy np oglądając reklamy. Na więcej bonusów czy też lepszą broń należy już jednak wydać prawdziwe pieniądze, więc jeśli chcemy wesprzeć autorów to warto chociaż wykupić brak reklam. „Corridor Z” to przykład odmóżdżające rozgrywki, która jednak potrafi wciągnąć. Przeżyłem już w szkole ponad dwa tygodnie a końca fabuły jeszcze nie widać, zapewne więc pomęczę się dalej.


Plusy:
– Wciąga
– Wymaga koncentracji
Minusy:
– brak możliwości grania w poziomie na iPadzie
– wymaga precyzyjnych gestów na Apple TV Remote
Grę można pobrać w AppStore (darmowa).

Komentarze (0)
L

0 komentarzy