^

Wiadomość Dnia – iMessage. Zmian ciąg dalszy

Marek Szlachta

18 listopada 2016

Apple nie spoczywa na laurach po odświeżeniu aplikacji iMessage i zamierza jeszcze bardziej ją rozbudować. Otrzymali bowiem patent, w którym mowa jest o asystencie Siri i płatnościach dokonywanych przy pomocy aplikacji do wiadomości. Asystent Siri byłby obecny jako „osoba trzecia” w naszej konwersacji i pozwalałby nam na np. sprawdzenie czy mamy wolny termin w kalendarzu, bądź wyszukiwałby i pokazywał wyniki dla informacji przez nas poruszanych. Tutaj nasuwa się pytanie o prywatność naszych rozmów, ale miejmy nadzieję, że Apple nadal będzie dbało o ich bezpieczeństwo, tak dobrze jak robiło to do tej pory. Korzystanie z Siri w aplikacji Wiadomości będzie wiązało się z wyrażeniem zgody na jej obecność przez innych użytkowników. W kwestii płatności, prawdopodobnie będzie to podobne do innych aplikacji, jak np. ostatnio odświeżony PayPal i będzie zapewne (póki co niestety) wymagało połączenia z Apple Pay. Oczywiście wszystko to będzie dostępne tylko dla osób korzystających z iMessage.
Sam osobiście jestem zaciekawiony informacją o Siri w Wiadomościach. Ileż to razy musiałem opuścić rozmowę, by w sieci sprawdzić ważną rzecz, która właśnie wynikała z mojej konwersacji, by później, po sprawdzeniu wszystkiego, powrócić do rozmowy. Kwestię płatności pominę, bo na horyzoncie nie widać, by Apple Pay miało do nas zawitać. I niestety podobnie jest w kwestii Siri…
A Wy co myślicie o takim rozszerzeniu możliwości aplikacji Wiadomości? Przydałoby się? Czy raczej nic to u Was nie zmieni?
Zachęcam do składania komentarzy.
siri-imessage
 
Źródło.
 

Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. daszek

    Jak niedouczona siri opanuje język PL to będzie mogła brać udział w prowadzonych przeze mnie konwersacjach. Jak narazie, jest przydatna tak samo jak pyszcz na dupie.

    • HoQuZ PoQuZ

      Niestety, kolega idealnie to ujął. Super bajer ale dla Polaków nie ma to narazie wielkiej wartości.