Wybierz Strona

Wiadomość Dnia – iMessage. Zmian ciąg dalszy

Wiadomość Dnia – iMessage. Zmian ciąg dalszy

 • 2
 • 18.11.2016
Marek Szlachta

Apple nie spoczywa na laurach po odświeżeniu aplikacji iMessage i zamierza jeszcze bardziej ją rozbudować. Otrzymali bowiem patent, w którym mowa jest o asystencie Siri i płatnościach dokonywanych przy pomocy aplikacji do wiadomości. Asystent Siri byłby obecny jako „osoba trzecia” w naszej konwersacji i pozwalałby nam na np. sprawdzenie czy mamy wolny termin w kalendarzu, bądź wyszukiwałby i pokazywał wyniki dla informacji przez nas poruszanych. Tutaj nasuwa się pytanie o prywatność naszych rozmów, ale miejmy nadzieję, że Apple nadal będzie dbało o ich bezpieczeństwo, tak dobrze jak robiło to do tej pory. Korzystanie z Siri w aplikacji Wiadomości będzie wiązało się z wyrażeniem zgody na jej obecność przez innych użytkowników. W kwestii płatności, prawdopodobnie będzie to podobne do innych aplikacji, jak np. ostatnio odświeżony PayPal i będzie zapewne (póki co niestety) wymagało połączenia z Apple Pay. Oczywiście wszystko to będzie dostępne tylko dla osób korzystających z iMessage.
Sam osobiście jestem zaciekawiony informacją o Siri w Wiadomościach. Ileż to razy musiałem opuścić rozmowę, by w sieci sprawdzić ważną rzecz, która właśnie wynikała z mojej konwersacji, by później, po sprawdzeniu wszystkiego, powrócić do rozmowy. Kwestię płatności pominę, bo na horyzoncie nie widać, by Apple Pay miało do nas zawitać. I niestety podobnie jest w kwestii Siri…
A Wy co myślicie o takim rozszerzeniu możliwości aplikacji Wiadomości? Przydałoby się? Czy raczej nic to u Was nie zmieni?
Zachęcam do składania komentarzy.
siri-imessage
 
Źródło.
 

O autorze

2 komentarze

 1. daszek

  Jak niedouczona siri opanuje język PL to będzie mogła brać udział w prowadzonych przeze mnie konwersacjach. Jak narazie, jest przydatna tak samo jak pyszcz na dupie.

  Odpowiedz
  • HoQuZ PoQuZ

   Niestety, kolega idealnie to ujął. Super bajer ale dla Polaków nie ma to narazie wielkiej wartości.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!