^

FotoMagico 5. Twórz wspaniałe prezentacje.

Przemysław Marczyński

15 sierpnia 2016

Zdjęcia potrafią zachwycić. Wielokrotnie miałem okazję przylgnąć na dłuższy czas do obrazu, jaki stworzył fotograf i z niewyjaśnioną zadumą adorowałem wręcz jego dzieło. Dziś przy udziale najnowszej wersji programu FotoMagico 5 mogę stworzyć zapierającą dech w piersiach prezentację moich fotografii. Niesamowite, jak za pomocą zaledwie kilku kliknięć można uzyskać tak spektakularny pokaz.

Bez wysiłku

FotoMagico 5 otrzymał wyjątkowe narzędzie które pozwala błyskawicznie zbudować filmową wręcz czołówkę prezentacji. Jeśli używałeś aplikacji do filmów iMovie od Apple to narzędzie o nazwie Snippets nie będzie ci obce. Są to gotowe układy slajdów, do których należy jedynie włożyć nasze zdjęcia. Wszystkie przejścia, muzyka, tło i animacja zostały już odpowiednio dopasowane, aby uzyskać powalający efekt dla odbiorcy. Jedyne, do czego jesteśmy zmuszeni, to przeciągnąć w pole linii czasu nasze zdjęcia. Resztą zajmie się FotoMagico. Dokładnie ten sam proces tyczy się podkładu muzycznego. Razem z aplikacją zostajemy wyposażeni w muzykę, którą możemy wykorzystać na zasadach otwartej licencji w naszych projektach. Muzyka jest tak dobrana, że idealnie wkomponowuje się w przejścia slajdów, dając niesamowite wrażenia audiowizualne.
fotomagico5-2

Na własną rękę

Możesz również sam, zupełnie od podstaw rozpocząć przygotowania prezentacji. Na poczet tego mamy sześć warstw, które możemy wykorzystać do umieszczania elementów naszego projektu. Każdy slajd rozdzielamy jednym z dwudziestu efektownych przejść. Zdjęcia możemy również przeplatać filmami, które w ciekawy sposób mogą wzbogacić prezentację. FotoMagico 5 integruje się z aplikacjami Zdjęcia lub Lightroom. Zapisane zdjęcia w tych programach możemy bezpośrednio wykorzystywać do przygotowywanych prezentacji. Całą sekcję wizualną możemy okryć ścieżką dźwiękową. Warto przy tej okazji skorzystać z doskonałego narzędzia – Audio Marker Assistant. Na podstawie widoku amplitudy dźwięków rysującej się na wykresie możemy dopasować miejsca, w których slajdy będą się zmieniać. Dzięki temu dźwięk i dynamika przejść będzie świetnie współgrać.

Efekt

Projektowanie w FotoMagico jest prawdziwą przyjemnością. Układanie zdjęć, efekty, wygodny i przejrzysty interfejs – to wszystko sprawia, że przygotowywanie pokazu nie przysporzy problemu nawet największemu laikowi komputerowemu. Prawdziwą dumą będziemy mogli się napawać, gdy wybierzemy z menu Share (Udostępnij). To tutaj decydujemy, jaki ostatecznie kształt nabierze nasz materiał. Może być to samoczynnie odtwarzana prezentacja, materiały wideo na YouTube czy Vimeo. Bez problemu przygotujemy film na DVD, w wersji HD oraz 4K.
fotomagico5-3
FotoMagico 5 to wyjątkowy program, który pozwoli nam stworzyć niesamowitą historię z naszych zdjęć. Pokaz, jaki stworzymy przy udziale tej aplikacji, na długo zapadnie w pamięci naszych widzów. Boinx Software nie rozczarował swoich klientów, którzy od kilku lat używają tej aplikacji. Nowa wersja zaskakuje jeszcze większą wygodą i możliwościami przy tworzeniu prezentacji.
Witryna: https://www.boinx.com/fotomagico/
Cena: 227,99 zł / 505,99 zł (Pro)
Publikacja pochodzi z majowego wydania Mój Mac Magazyn. Przeczytaj cały numer.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy