^

Najpopularniejsze telefony na Światowych Dniach Młodzieży

Przemysław Marczyński

31 lipca 2016

Dobiega końca jedno z największych wydarzeń jakie miało miejsce w Polsce w ostatnich latach. Światowe Dni Młodzieży zgromadziły w naszym kraju ogromną liczbę pielgrzymów co stanowiło poważne wyzwanie zarówno logistyczne jak również technologiczne. W tym czasie w Krakowie przebywało ponad 1,5 miliona osób ze 187 krajów. Niemal każda z tych osób posiadała swój telefon komórkowy co może być ciekawą wykładnią do tego jak przedstawia się rozkład sił w systemach operacyjnych wśród młodych ludzi na świecie. Miłą dla nas Informacją na Twitterze podzielił się Rzecznik Orange Polska – Wojciech Jabczyński. Ujawnił on wykres z udziałem poszczególnych systemów jakich używali pątnicy w sześciu specjalnych Strefach Orange z darmowym Wi-Fi.

strefa_orange

Okazuje się, że z oferowanego przez Orange Polska internetu najwięcej urządzeń pracowało pod kontrolą iOS – dokładnie połowa użytkowników. Drugie podium należy do Androida z wynikiem 41,6%. Trzecie miejsce zajął Windows – 5,56%. Następne systemy to BlackBerry, Linux, Mac OS, Chrome OS i inne.

Coiz00sUIAEbzkn.jpg-large

iPhone ciągle rośnie w siłę. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że Apple sprzedało już miliard tych telefonów. Jedyne co może wzbudzać pewną zadumę to wiek posiadaczy tego drogiego przecież telefonu.

Zdjęcie tytułowe: PAP/Jacek Turczyk (www.pap.pl) / Profil Orange Polska

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Pawciu

  Apple sprzedało dopiero miliard urządzeń w całej 9 letniej historii iPhone’a. Urządzeń z Androidem sprzedaje się ponad miliard rocznie…

  • Nic

   Ha ha porównujesz jedną firmę (apple ) do wszystkich sprzedawców androida . Że tak powiem brawo Ty xd

   • Nic

    A firm produkujących urządzenia na androidzie jest ponad 400 firm

   • Pawciu

    Oczywiście, a co w tym dziwnego. Piszę tylko, że iPhone nie rośnie w siłę, bo traci coraz więcej udziałów rynkowych. Bardzo duże spadki ma w Chinach, gdzie wzrosty sprzedaży i udziału w rynku notują rodzime produkcje.
    Dlatego twierdzenie, że iPhone rośnie w siłę, bo sprzedało się miliard urządzeń jest w tym przypadku nietrafione.
    Tak samo jest na rynku PC.
    Można mówić, że Apple rośnie w siłę, bo sprzedał np. 2 miliardy komputerów, a rzeczywiście udziały mu spadają, a u konkurencji jest wzrost. Oczywiście konkurencja na Windows to mnóstwo producentów, ale jak mamy mierzyć popularność Maców na rynku? Porównywać je tylko wybiórczo do jednego producenta np. Della?
    Zamiast głupkowato śmieszkować podaj jakieś rzeczowe argumenty.

    • pemmax

     Spójrz na to inaczej. Jedna firma ma miliard urządzeń. Każde z nich systematycznie generuje przychody z App Store czy Apple Pay. Na rynku jest już maszyna która potrafi generować zyski nawet bez sprzedaży kolejnych urządzeń. iPhone rośnie w siłę w wielu wymiarach również takim gdzie jest on sam w sobie „maszynką” robiącą pieniądze.

     • Pawciu

      Pamiętaj, że te miliard urządzeń to nie jest obecny trend, tak jak pisałem dzisiaj urządzeń na Androidzie sprzedaje się ponad miliard rocznie.
      Nokia też się kiedyś chwaliła imponującą liczbą sprzedanych urządzeń, ale niestety traciła udziały z roku na rok.
      Apple trzyma się dużo mocniej, ale sam widzisz, że już szczyt ma za sobą i teraz odnotowuje spadki w porównaniu do reszty na rynku.
      Kiedyś dominował i był niekwestionowanym liderem wyznaczającym trendy, teraz konkurencja go dogoniła a nawet przegoniła.
      Bez sprzedaży kolejnych urządzeń zysków dużo nie wygeneruje, przychodu tak, dochodu nie bardzo przy tak dużej firmie, która ma olbrzymie koszty. Sprzedaż napędza im największą kasę.
      Oczywiście nie chcę dramatyzować i mówić, że Apple się kończy 🙂
      Wiadomo, że wzrosty sprzedaży nie mogą trwać wiecznie. Przecież jest skończona liczba ludzi na świecie, część kupuje jakieś tanie telefony za złotówkę z Androidem, część preferuje innych producentów lub inne systemy.
      Apple osiągnęło ogromny sukces iPhonem, ale ich ostatnie ruchy są takie jakby trochę spoczęli na laurach.
      Nie chodzi i niewielkie innowacje w iPhonie ale również aktualizacje sprzętowe Maców.

    • Nic

     Ciekawe dlaczego akcje apple idą w górę , nie wiesz że liczy się ostatni kwartał? Mimo iż maja mniejsze zyski i tak w tej branży nikt im nie dorównuje, ba nie ma nawet połowy takich zysków. Więc o czym Ty piszesz.

     • Pawciu

      Dlaczego akcje idą w górę? Proste wytłumaczenie, spadki były mniejsze niż zakładali analitycy. Zauważ, ze gdy Apple biło rekordy zdarzały się spadki ich notowań, gdy wzrosty były mniejsze niż zakładali analitycy.
      Giełda to dziwny twór 🙂
      Nie twierdzę, że mają małe zyski, są najbogatszą korporacją i długo jeszcze taka rozpędzona maszyna będzie generowała pieniądze, ale świat nie stoi w miejscu. Nie mają już takiej ogromnej przewagi w porównaniu do konkurencji jaką mieli dawniej.