^

#21 – Życie w wersji beta

Kuba Baran

14 lipca 2016

Od kilku tygodni mój telefon jest uzbrojony w betę iOS 10. Nie polecam tego kroku większości z Was, jednak pokusa obcowania z najnowszymi systemami operacyjnymi z Cupertino jest trudna do opanowania. W tym odcinku postanowiłem porozmawiać z innym betaholikiem i omówić nasze doświadczenia z tego świata najeżonego bugami i respringami. Wybór był wyjątkowo łatwy. Jaromir Kopp znany szerzej jako MacWyznawca to człowiek, który od kilku lat instaluje kolejne wydawane wersje beta iOS i OS X.
Aplikacją tygodnia wybraną przez Radka został RapidWeaver 7macOS
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu i wspierania naszego podkastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Ala

  Kiedyś facet by pokazać odwagę nosił naszyjnik z kłów jaguara.
  Dziś instaluje wersję beta + 30 tweetów. Eh, XXI wiek…

  • Jaromir Kopp „MacWyznawca”

   Ja dodatkowo iPhonem z betą rejestruję wszystkie moje rajdy rowerem. To jest dopiero odwaga! Jak się coś popsuje to nie będę maił się jak pochwalić wynikami z jazdy! 😀
   Co mi tam jakieś kocie kły…

 2. Lokinpl

  Dobrze, że poruszyliście temat bety. Zainstalowałem macOS Sierra i iOS10 w dniu pojawienia się publicznej wersji i w tym szaleństwie codziennego zgiełku zapomniałem przetestować najciekawsze funkcje. Takie zwariowane czasy 😉
  Jednak po tych kilku dniach zwykłego przyznam, że jej instalowanie przez zwykłego użytkownika to bardzo zły pomysł. Nie śpieszcie się.
  Zmiany powiadomień/widgetów/iMessage w iOS nie poruszyły mnie jakoś specjalnie, ale macOS Sierra wraz z iCloud i „przenoszeniem” danych między urządzeniami to kolejny krok w dobrym kierunku – super!

 3. czif

  Ten skrót cmd+przeciąganie nie działa 🙂 Wystarczy po prostu przeciągać plik bez żadnego cmd, a poza tym lepszym rozwiązaniem jest skrót do mission control, złapanie pliku, odpalenie mission control, powrót do swojej aplikacji i puszczenie

 4. Przemysław Ratajczak

  Jaromir Kopp – Mam pytanie odnośnie RapidWeaver 7 – Pobawiłem się chwilę modułem do stworzenia sklepu internetowego. Ogólnie jest to proste i czytelne, za co duży plus. Pytanie za 100 pkt. czy można ten sklep skonfigurować pod polskie warunki? Konkretnie chodzi o płatności, w Polsce PayPal nie jest popularnym sposobem. U nas bardziej PayU lub podobne tego typu płatności. Czy można coś takiego zainstalować? Jeżeli tak to podpowiesz jak?

  • Jaromir Kopp

   Ja używam PayPal w Polsce i nie ma z tym problemów. Obawiam się, że są z automatu dostępne tylko płatności wymienione w tym dodatku. PayU strasznie kulawy jest przy PayPal, a w PayPal wcale nie trzeba mieć konta aby płacić kartą.

  • Jaromir Kopp „MacWyznawca”

   Ja używam PayPal w Polsce i nie ma z tym problemów. Obawiam się, że są z automatu dostępne tylko płatności wymienione w tym dodatku. PayU strasznie kulawy jest przy PayPal, a w PayPal wcale nie trzeba mieć konta aby płacić kartą.

 5. Sebastian Rurarz Dizajer

  Witam, jeżeli chodzi o pogłoski zażegnania Ring/Silent switch – wyciszania iPhone jest to normalna kolej rzeczy przy telefonach z wodoszczelnością IP65. Przełącznik jest mechaniczny i z pewnością ciężko go kontrolować pod względem szczelności.