^

LET SWIFT – Developers Meet-up #2, relacja z Wrocławia

Jaromir Kopp

27 czerwca 2016

23 Czerwca we Wrocławskim klubie Proza odbyła się druga edycja LET SWIFT – Developers Meet-up. Na spotkanie przybyło niemal 100 programistów i osób zainteresowanych nowym językiem Apple. Organizatorzy przygotowali trzy prezentacje:
1. Michał Pyrka „iOS Development Tips and Tricks: Jak nie dać się zwariować”
2. Łukasz Mróz „Elastyczny networking w Swifcie”
3. Oktawian Chojnacki „SmallTalk about Swift”
LET SWIFT – Developers Meet-up II 7
Prelekcje zostały tak dobrane, aby osoby mniej i bardziej zaawansowane mogły pogłębić swoją wiedzę. Pierwsza i druga były przeznaczone dla raczej doświadczonych użytkowników narzędzi i języków Apple, ale nawet Jaromir, choć przyznaje się, że zrozumiał około 15% treści, coś z tego wyciągnął i zaczyna stosować w swojej praktyce. Trzeci prelegent opowiadał o długiej drodze do powstania języka Swift. Ta prezentacja zainteresowała wszystkich niezależnie od posiadanej wiedzy.
LET SWIFT – Developers Meet-up II 3
Jako że Mój Mac Magazyn został oficjalnie partnerem medialnym cyklu spotkań, uczestniczyło w nim, aż trzech naszych redaktorów. Spotkali się: Sebastian Szwarc, Jaromir Kopp i Remek Rychlewski (współautor wpisu).

LET SWIFT czy LET’s TWIST?

Ilość uczestników, ich zaangażowanie podczas prelekcji i duży entuzjazm w czasie rozmów w przerwach i pod koniec spotkania świadczy o tym, że LET SWIFT Meet-up jest „strzałem w dziesiątkę” i należą się wielkie brawa Tomaszowi Muterowi i całej ekipie „Droids on roids” za pomysł, wykonanie i wybór nowego języka Swift na temat przewodni tych cyklicznych spotkań. Jako patroni medialny będziemy informować o wszelkich kolejnych działaniach (następny LET SWIFT planowany jest po wakacjach) i z chęcią w nich uczestniczyć.
LET SWIFT – Developers Meet-up II 6
Obszerna relacja z LET SWIFT – Developers Meet-up #2 ukaże się w lipcowym wydaniu Mój Mac Magazynu. Niecierpliwi mogą posłuchać podcastu „Pear 2 Pear #49” gdzie dwóch stetryczałych koderów, czyli Sebastian Szwarc i Jaromir Kopp opisują swoje wrażenia z imprezy, jednocześnie narzekając, że tak daleko w tyle zostali za młodymi adeptami sztuki programowania w Xcode i języku Swift. Nie zmienia to faktu, że już nie mogą doczekać się kolejnego LET SWIFT!
LET SWIFT – Developers Meet-up II 9
Oficjalny profil imprezy: LET SWIFT Wrocław.
LET SWIFT – Developers Meet-up II 2 LET SWIFT – Developers Meet-up II 4 LET SWIFT – Developers Meet-up II 5

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Behinder

    I ja tam byłem, miód i wino..eh nie było wina 🙁