^

Udogodnienia w smartfonach dla osób niepełnosprawnych

Przemysław Marczyński

24 czerwca 2016

O tym, że technologia może skutecznie pomagać osobom niepełnosprawnych szeroko mówiliśmy w kwietniowym wydaniu Mój Mac Magazyn. Bardzo przydatny materiał w tym temacie przygotowała Fundacja Widzialni. Na podstawie trzech systemów operacyjnych: iOS, Android oraz Windows Phone stworzono materiał pokazujący jak konfigurować i używać telefonów przez osoby z niepełnosprawnościami. Te kilkuminutowe filmy są ciekawym przewodnikiem po funkcjach które czasem są schowane w domyślnej konfiguracji smartfonów. Każdej prezentacji towarzyszy lektor oraz przekład na język migowy.

iOS

Android

Windows Phone


Tematy osób „z ograniczeniami” pielęgnujemy również jako patron medialny wydarzenia Wroclaw Accessible. Stworzyliśmy również audiobooka z numeru o Dostępności (http://audioteka.com/pl/audiobook/moj-mac-magazyn) aby treści dotrzeć do jak największej liczby osób. Podobnie jak powyższe filmy naszą naszą wersję audio kwietniowego wydania magazynu wsparła firma Orange Polska.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy