^

Prezentacja na WWDC16 potwierdzona

Przemysław Marczyński

2 czerwca 2016

Chyba nie trzeba było potwierdzać tej informacji. Od zawsze przecież Apple na swoich konferencjach organizuje swój spektakl na którym przedstawia lub zapowiada najważniejsze rzeczy nad jakimi pracuje. Ranga konferencji dla programistów WWDC (Apple Worldwide Developers Conference) nabrała jeszcze większego znaczenia gdy firma wycofała swój udział z MacWorld poniekąd zabijając to wydarzenie. W mojej ocenie dobiło też tym faktem miesięcznik MacWorld. Zatem wiemy już na sto procent, że Keynote się odbędzie. Konferencja swoje miejsce odnajdzie w budynku Bill Graham Civic Auditorium. Jeśli chcecie przespacerować się wokół, a nawet zajrzeć do środka wystarczy kliknąć w ten link.

Jak już wspomniałem WWDC jest konferencją dla programistów…

to na tym spotkaniu może wypłynąć wiele ciekawych urządzeń. Napewno będzie mowa o systemach operacyjnych. Jestem wręcz przekonany, że pojawi się kwestia HomeKit z którym wiąże (chociaż minęło już sporo czasu) duże nadzieje. Konkurencji Amazone z swoim Echo oraz Google i nowym asystentem głosowym Home zapraszają Apple do swojej rozgrywki. Bardzo jestem ciekaw czy ludziom Tima Cooka uda się zrobić krok do przodu i pokazać obok Siri (kto wiem może z językiem polskim?) asystenta rozpoznającego twarz? Mają przecież na to swoje patenty.
googlehome

Chociaż to nie jest czas na premierę iPhonea 7…

to może uda się przemycić kilka szczegółów. Podobno rozpoznawanie twarzy ma działać do odblokowania telefonu (Face ID?) zatem programiści coś już powinni wiedzieć o tej technologii bo można ją będzie doskonale używać do innych zastosować tak jak ma to miejsce z Touch ID. Osobiście wypatruję jak zawsze z zaciekawieniem co zobaczymy w nowym OS X (teraz zapewne Mac OS). Już wiemy z dużym prawdopodobieństwem o Siri. Co jeszcze? Dawno nie widzieliśmy nowego pakietu biurowego iWork. Po oddaniu go za darmo użytkownikom mam wrażenie, że dynamika rozwoju tego pakietu znacznie zwolniła. Jednak w tym roku powinniśmy spodziewać się niespodzianek i mocno na nie liczę szczególnie.
Początek konferencji 13. czerwca o godzinie 19:00. Samo wydarzenie WWDC będzie trwało do 17. czerwca obfitując w sesje programistyczne, konsultacje i laboratoria. Nie zabraknie również rozdania moich ulubionych nagród Apple Designe Award.
Apple WWDC16 będzie można obejrzeć na żywo tutaj – https://developer.apple.com/wwdc/live/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy