^

13 milionów kont premium w Apple Music

Przemysław Marczyński

28 kwietnia 2016

Razem z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał 2016 roku Apple pochwaliło się cyframi odnośnie ilości subskrypcji w Apple Music. Obecnie w muzycznej usłudze Apple jest 13 milionów płatnych kont. Liczby wydają się bardzo ciekawe w kontekście faktu, że jeszcze w lutym osoby które płaciły za AM to była liczba 11 milionów użytkowników.
applemusic_ceny
Największy konkurent, Spotify obecnie posiada 30 milionów użytkowników którzy płacą za usługę. W  czerwcu 2015 było ich 20 milionów.
Ciekawostką jest fakt, że według IFPI – Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego rok 2015 był czasem gdy cyfrowa muzyka wyprzedziła przychody z analogowych nośników.
Chociaż same wyniki finansowe Apple nie zachwycają (spadki rok do roku w sprzedaży iPhonea -18% zaś dochód w tym samym czasie spadł o 13% to jedna rzecz na liście jasno wygrała – usługi. Wzrost o 20% w zyskach z usług wiele może wyjaśniać patrząc na rosnącą popularność Apple Music.
Więcej o Apple music – http://www.apple.com/pl/music/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Behinder

    Wyniki Apple nie zachwycają? Daj Boże każdemu takiego biznesu