^

#3 – Muzyka

Przemysław Marczyński

17 marca 2016

Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Każdy z nas inaczej ją pochłania. Czy to w drodze do pracy lub domowym zaciszu wsłuchując się w każdy detal brzmienia. W nowym wydaniu Mój Mac Magazyn zapraszamy Cię do poznania bliżej tajemnic dźwięku. Opowiemy o formatach. O tym jak z Maka zrobić centrum dźwięku w domu. Przedstawimy odtwarzacze muzyczne, które całkowicie zmienią Twój odbiór muzyki i pozwolą na nowo odkryć głębię dźwięków.
W nowym wydaniu zapraszamy na spotkanie z kompozytorem Grzegorzem Czachorem. To będzie prawdziwa podróż w czasie. Uruchamiamy również nowy cykl muzyczny. Wyjątkowy. Robert Basałaj będzie prowadził nas krok po kroku wśród artystów, wydawców i kompozytorów odkrywając ich powiązane losy i eksponując niesamowite brzmienia. Muzyka zarówno nowa, jak i leciwa ale zawsze piękna.
W tym numerze wyróżniliśmy także produkt Uniteka Y-3026 plakietką Wybór redakcji. Znajdziecie w marcowym wydaniu również recenzję doskonałych aplikacji. W cyklu z programistami swoim doświadczeniem podzielił się Marcin Krzyźanowski.
MMM03_spistresci
Pobierz wydanie marcowe za darmo używając poniższych przycisków:
Magazyn w PDF
Alternatywny serwer z PDF
Magazyn w iOS
 
Przy okazji urodzin Magazynu zapraszamy Was także do poznania „twarzą w twarz” ludzi, którzy dla Was piszą. Miłego 🙂

1 urodziny Mój Mac Magazyn from Mój Mac Magazyn on Vimeo.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. KOLeC

  Bardzo ciekawe, dla mnie, to wydanie o muzyce. Nie jestem audiofilem, ani inż. dźwięku, jednak od czasu przesiadki z Łindołsa na MacBookPro nie potrafię zmusić mojego Maca do wyjścia dźwięku w formacie cyfrowym po kablu Jacek-Chinch do mojego amplitunera. Tak ,wiem, że można optycznie, ale ja nie mam takiego przewodu, a mój wzmacniacz w czasach Łindołzy dekodował PCM i DolbyDigital z sygnału właśnie po zwykłym „drucie”.

  • Artek J

   Hej. Tak nie tego nie zrobi. Podłączając standardowego jack-chinch z Maca idzie sygnał analogowy. Wyjście cyfrowe działa tylko po optyku jack-toslink. Pozostaje kupno kabelka lub jak masz takowy – zakup adaptera jack do kabla optycznego.

   • KOLeC

    Dzięki za pomoc. Miałem nadzieję, ża podobnie jak w łindołsie, na macu też można przepuścić sygnał cyfrowy po miedzianym kabelku.