^

Pierwszy rok Mój Mac Magazyn

Mamy już rok! Tak drogi Czytelniku, Mój Mac Magazyn pojawia się u Ciebie już od 366 dni i dostarcza ciekawych treści o technologii i środowisku Apple. Dziś na chwilę przystajemy i patrzymy wstecz. A wydarzyło się dużo, bardzo dużo.
 

Od samego początku istnienia pisma postawiliśmy sobie jasny cel

mojmacmagazyn_tematnumeru
Przybliżać świat Apple poprzez Temat główny numeru. Tak od początku budujemy wydania aby wszystko krążyło wokół wiodącej tematyki. W minionym roku mogliście poczytać między innymi o: iPadzie i OS X w biznesie, Apple w szkole, Wideo na Macu, Bezpieczeństwie, Pisaniu i Optymalizacji pracy. Jeśli zatem przeoczyliście poprzednie wydania zapraszamy wrócić do archiwum. Treści zawarte w starych publikacjach nie tracą na wartości – staramy się aby tak było.
 

To co lubimy szczególnie na łamach pisma to rozmowy z gośćmi

Zaproszenia do wywiadów przyjęli ciekawi i niekiedy kontrowersyjni ludzie. Możemy tutaj pochwalić się historiami Marka Krajewskiego, Jarka Kuźniara, Pawła Tkaczyka czy Daniela Makusa. Cieszymy się, że coraz łatwiej jest nam docierać do znanych osób. I co ważne nie odmawiają nam swojego głosu na kartach Mój Mac Magazyn. Zapewniamy Was, że kolejne wydania przyniosą równie ciekawych rozmówców.
 

Treść jest dla nas kluczowa

Dlatego wciąż szukamy tematów które będziemy mogli przybliżyć Wam w sposób komplementarny. Z tym zamysłem tworzymy cykle artykułów. I tak na łamach magazynu poznacie w detalach możliwości serwerów NAS firmy QNAP. Rozpoczęliśmy fantastyczne publikacje na temat fotografii mobilnej. Za chwilę ubogacimy dział Kultura rozważaniami o muzyce – ale nie tej „na topie”. Ciągle szukamy nowych pomysłów i wierzę, że w kolejnym roku uda się nam Was miło zaskoczyć. Osobiście cieszę się szczególnie z jednego faktu – możliwości promocji rodzimych programistów. Rozmowy z autorami aplikacji na OS X i iOS pokazują, że mamy zdolnych ludzi, a ich historie są często niesamowite i pełen spektakularnych sukcesów. Mamy nadzieję, że ten temat nam się nigdy nie wyczerpie. Dokładamy wszelkich starań aby recenzowane przez nas produkty były dokładnie opisane. Wybitnym urządzeniom przydzielamy również specjalne wyróżnienia – Wybór redakcji.
wyborredakcji

Jako medium chcemy wspierać ważne wydarzenia

Logotypy
W tym roku podjęliśmy współpracę z dwoma ważnymi wydarzeniami. Patronowaliśmy medialnie pierwszej edycji spotkań podcasterów – PolCaster. Wspieramy również akcję „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016”. Zawsze będziemy się starać pomagać takim przedsięwzięciom i zwracać na nie Waszą uwagę. Zwyczajnie wspieramy dobre inicjatywy.

Miło być docenionym

Mojmacmagazyntop10
Tak samo jak każdy z nas także redakcja Mój Mac Magazyn dokłada wszelkich starań aby zarówno treść jak i strona wizualna była nienaganna. Dlatego cieszymy się bardzo, że to dostrzegacie. Dziękujemy za wszelkie komentarze w iTunes na temat naszej publikacji. Na 73 głosy aż 62 dają nam najwyższą notę. Podobnie w komentarzach. To również dzięki Wam wielokrotnie byliśmy na pierwszym miejscu w iTunes w dziale magazynów o Technologii. Ostatnio weszliśmy również do pierwszej 10. wśród wszystkich gazet w iTunes. Inni również ciepło patrzą na naszą pracę. W e-księgarni Publio zostaliśmy umieszczeni w sekcji Polecane. A już zwieńczeniem naszych starań jest ciągle rosnąca liczba czytelników. Obecnie docieramy do prawie sześciu tysięcy osób. Tutaj też prośba – dopisujcie się do listy stałych czytelników. Nie ściągajcie nas z torrentów 🙂 Waszą obecnością w newsletterze pomagacie nam prowadzić magazyn. Chociaż jest on darmowy to jednak przygotowanie go niesie ze sobą spore koszta. Upraszamy, nie piraćmy darmowego magazynu – z góry dziękujemy.
ocenymojmacmagazyn
Cięgle się rozwijamy. W ostatnim czasie uruchomiliśmy audycję internetową MacPodcast. Co tydzień możecie wysłuchać opinii redaktorów, porad, informacji, recenzji aplikacji. W planach na ten rok jest sporo spraw do zrobienia. Jak zawsze będziemy Was informować na bierząco o wszystkim, a daję głowę, że zmiany przypadną Wam do gustu.

Za Mój Mac Magazyn stoją ludzie którzy naprawdę uwielbiają to co robią

Do tego są profesjonalistami w każdym skrawku swojego działania. Począwszy od składu (DigiPub) po przygotowanie oprawy wizualnej (Boldway), a kończąc na profesjonalnej korekcie jaką serwuje Dobry Słownik. Tutaj chyba nie muszę nic pisać więcej. Powinienem wymienić całą ekipę MMM ale sami znajdziecie ją na kartach pisma, a lista byłaby obszerna bo nie wypadałoby pominąć gości którzy ubogacali nas swoimi publikacjami. Tutaj moje niskie ukłony. Jesteście wielcy!

Dziękujemy

Już kończąc chcę jedynie powiedzieć, że dziękujemy. Cieszymy się jako redakcja, że nie piszemy do przysłowiowej szuflady, a zasięg magazynu systematycznie rośnie. To dla nas ważny aspekt z wielu powodów. Sukces rodzi rozwój. Myślę, że nam się udało stworzyć coś wartego wsparcia i dzielenia się z innymi. Dlatego czujcie się zobowiązani do wsparcia tego projektu bo wiemy, że nas lubicie:-) Jeśli uważacie, że Mój Mac Magazyn warto jest polecenia róbcie to. Jeśli coś Was zainteresuje – podawajcie dalej. Będzie to dla nas nieoceniona pomoc.

Celebrujemy urodziny

Z tego powodu, że jesteście z nami, poświęcacie swój czas i wielokrotnie nas wspieracie przygotowaliśmy wielkie świętowanie naszych urodzin. Wypatrujcie wpisów już w następnym tygodniu. To wydarzenie wspierają między innymi: TP-Link, Logitech, Innergie, JAYS.

Konkurs

mmmkubas
Przed głównymi emocjami zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Od dzisiaj do niedzieli czekamy na Wasze życzenia zostawione w sieci. Mogą być w komentarzu pod wpisem, na Twitterze czy Facebooku. Ważne aby zawierały #1urodzinyMMM Po tym hasztagu Was znajdziemy i wrzucimy do „maszyny losującej”. Na wasze ciepłe słowa czekamy do 06.03.2016. Nagrodami są 3 oryginalne iKubasy Mój Mac Magazyn. Dobrej zabawy!

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Zdzislaw Landowski

  Super tak trzymajcie poziom, az sie zastanawiam czy sobie Maca nie kupic 🙂

  • Tomasz Gasecki

   Nie zastanawiaj sie tylko kup. Będziesz zadowolony 🙂

 2. Robert Jedynak

  Świetny Magazyn, wartościowe treści, które czuć że tworzą ludzie z pasją. Pozdrawiam całą ekipę, a w szczególności Ciebie Przemku i Końskie!

 3. Wojtek Burda

  Jest dobrze. Bardzo 🙂 #1urodzinyMMM