O akcji „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” organizowanej przez Łukasza Banaszaka, której patronem medialnym jest Mój Mac Magazyn, już wspominaliśmy na blogu. Teraz przyszedł czas na działania w terenie.
W poniedziałek (2016-02-22) braliśmy udział w pierwszych sesjach zdjęciowych. Zaczęliśmy od zrewitalizowanego po 20 latach kultowego miejsca spotkań w samym centrum Wrocławia. „Bar” Barbara, bo o nim mowa, pełni obecnie dodatkowo funkcję Infopunktu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Przestrzeń „Baru” Barbara, jaką oddano nam do dyspozycji, wykorzystaliśmy razem z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską, szefem wydawnictwa Interior Stanisławem Francuzem oraz malarką-rękodzielniczką Lucyną Pawlak do robienia zdjęć i dyskusji o przekraczaniu barier, sztuce oraz technologii.
Następnie nie opuszczając centrum Wrocławia, przenieśliśmy się do Narodowego Forum Muzyki, ale o tym w kolejnej relacji. Możecie dowiedzieć się więcej śledząc hashtag: WroAccessible16.
Kilka słów o uczestnikach pierwszej sesji
Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławska pisarka umiejąca połączyć romans z sensacją, kryminałem i dramatem. Porusza trudne tematy, opisując rozterki ludzi często przez los zmuszonych do pokonywania czy wręcz łamania barier. Podczas sesji zdjęciowej „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” mogliśmy zobaczyć egzemplarz sygnalny najnowszego dzieła Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, którego wydanie planowane jest na czerwiec tego roku: „Piętno Midasa”.
Stanisław Francuz prowadzi wydawnictwo, które we współpracy ze Stowarzyszeniem PROGRES publikuje przewodniki i mapy tras turystycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych w tym wózkowiczów.
Lucyna Pawlak regionalna artystka, która nie widzi przeszkód w łączeniu różnych metod twórczych. Maluje, rzeźbi, zajmuje się ceramiką. Łącząc metaloplastykę z innymi technikami, tworzy przedmioty użytkowe i ozdoby. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i dorosłymi.
Przypomnę, że wszystkie zdjęcia są wykonywanie za pomocą iPhonów i iPada i obrabiane na sprzęcie Apple.
Dodatkowe informacje o akcji #WroAccessible16 „Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016” możecie znaleźć na oficjalnej stronie:
0 komentarzy