^

1/2016 – Piszemy na Macu i iOS

Przemysław Marczyński

11 stycznia 2016

Co powiesz na to aby zostać pisarzem? W pierwszym noworocznym numerze zatrzymamy się nad tym tematem trochę dłużej. Opowiemy Wam jak powstają najlepsze polskie kryminały rodzące się pod klawiaturą iPada doskonałego autora Marka Krajewskiego. Pokażemy jak łatwo opublikować swoją książkę w iBooks. Wybieramy także najlepsze darmowe edytory tekstu. Natomiast Bartosz Romanowski z http://wpzen.pl przedstawi najważniejsze platformy blogowe na wypadek jak ktoś zapragnie zostać sławnym blogerem. Nie zabrakło także innych gości. O skutkach uwolnienia platformy Swift opowiada z uwagą Miłosz Staszewski z K7.
Nowy Rok to także nowe plany. Rozpoczynamy zatem cykl wywiadów z polskimi programista. Pierwszym gościem jest Adam Różyński (http://micropixels.pl). Mamy nadzieję, że zainspiruje Was ten cykl do tworzenia aplikacji oraz pozwoli poznać pracę autorów aplikacji. Zaręczamy, że w tym roku to nie jest koniec niespodzianek. Jak zawsze w nowym Mój Mac Magazyn przeczytacie porady, recenzje aplikacji i sprzętu. W tym wydaniu nie zabrakło konkursu organizowanego razem z Mobidick (strona 100).
Jak zawsze jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Piszcie i komentujcie. To dla nas bardzo ważne źródło informacji na temat w którym kierunku ma podążać magazyn. W końcu tworzymy go dla Was.
Czytaj tak jak lubisz:
W pliku PDF – pobierz plik
Na iPadzie lub iPhonie – w iTunes
W przeglądarce – kliknij
PS. Po wczorajszej publikacji nowego numeru w naszej aplikacji na iOS… co tu mówić. Dziękujemy 😉

MMMwiTunes

Mój Mac Magazyn w iTunes

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Krzysiek

  Magazyn pobieżnie przejrzałem bo czasu na lekturę wczoraj nie było, i znalazłem babola. IAwriter jako bezpłatny? Dziś dogłębna lektura. szkoda że temat edytorów tak potraktowany pobieżnie, wspomniano i bezpłatnych programach a zabrakło Bracketa, i sztandarowego multi edytora Coda 2. Oczywiście numer lepszy ok poprzedniego 🙂 Tak trzymać.

  • pemmax

   Błąd poprawiony bo czujność czytelników mobilizuje nas do jeszcze cięższej pracy 😉

 2. alex

  Chciałbym ze swojej strony wskazać na brak dwóch, może trzech programów, które wspaniale sprawdzają się w pisaniu akademickim: papers, scrivener i, dopiero rodzący się ale z dużym potencjałem, manuscriptsapp. Pisaniw nie kończy się na kryminałach i notkach blogaskowych;) Ale i tak ciekawe, dało mi do zastanowienia czy w markdown da się ogarnąć pisanie artykułów.

  • pemmax

   Właśnie dlatego komentarze są tak ważne bo nigdy nie uda się nam w 100% wypełnić tematu numeru. Wasze uwagi i spostrzeżenia uzupełniają treści magazynu najlepiej. Dzięki!