Wybierz Strona

1/2016 – Piszemy na Macu i iOS

1/2016 – Piszemy na Macu i iOS

Co powiesz na to aby zostać pisarzem? W pierwszym noworocznym numerze zatrzymamy się nad tym tematem trochę dłużej. Opowiemy Wam jak powstają najlepsze polskie kryminały rodzące się pod klawiaturą iPada doskonałego autora Marka Krajewskiego. Pokażemy jak łatwo opublikować swoją książkę w iBooks. Wybieramy także najlepsze darmowe edytory tekstu. Natomiast Bartosz Romanowski z http://wpzen.pl przedstawi najważniejsze platformy blogowe na wypadek jak ktoś zapragnie zostać sławnym blogerem. Nie zabrakło także innych gości. O skutkach uwolnienia platformy Swift opowiada z uwagą Miłosz Staszewski z K7.
Nowy Rok to także nowe plany. Rozpoczynamy zatem cykl wywiadów z polskimi programista. Pierwszym gościem jest Adam Różyński (http://micropixels.pl). Mamy nadzieję, że zainspiruje Was ten cykl do tworzenia aplikacji oraz pozwoli poznać pracę autorów aplikacji. Zaręczamy, że w tym roku to nie jest koniec niespodzianek. Jak zawsze w nowym Mój Mac Magazyn przeczytacie porady, recenzje aplikacji i sprzętu. W tym wydaniu nie zabrakło konkursu organizowanego razem z Mobidick (strona 100).
Jak zawsze jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Piszcie i komentujcie. To dla nas bardzo ważne źródło informacji na temat w którym kierunku ma podążać magazyn. W końcu tworzymy go dla Was.
Czytaj tak jak lubisz:
W pliku PDF – pobierz plik
Na iPadzie lub iPhonie – w iTunes
W przeglądarce – kliknij
PS. Po wczorajszej publikacji nowego numeru w naszej aplikacji na iOS… co tu mówić. Dziękujemy 😉

MMMwiTunes

Mój Mac Magazyn w iTunes

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

4 komentarze

 1. Krzysiek

  Magazyn pobieżnie przejrzałem bo czasu na lekturę wczoraj nie było, i znalazłem babola. IAwriter jako bezpłatny? Dziś dogłębna lektura. szkoda że temat edytorów tak potraktowany pobieżnie, wspomniano i bezpłatnych programach a zabrakło Bracketa, i sztandarowego multi edytora Coda 2. Oczywiście numer lepszy ok poprzedniego 🙂 Tak trzymać.

  Odpowiedz
  • pemmax

   Błąd poprawiony bo czujność czytelników mobilizuje nas do jeszcze cięższej pracy 😉

   Odpowiedz
 2. alex

  Chciałbym ze swojej strony wskazać na brak dwóch, może trzech programów, które wspaniale sprawdzają się w pisaniu akademickim: papers, scrivener i, dopiero rodzący się ale z dużym potencjałem, manuscriptsapp. Pisaniw nie kończy się na kryminałach i notkach blogaskowych;) Ale i tak ciekawe, dało mi do zastanowienia czy w markdown da się ogarnąć pisanie artykułów.

  Odpowiedz
  • pemmax

   Właśnie dlatego komentarze są tak ważne bo nigdy nie uda się nam w 100% wypełnić tematu numeru. Wasze uwagi i spostrzeżenia uzupełniają treści magazynu najlepiej. Dzięki!

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!