Pewnie dotarła do Was informacja o tym, że Apple, aby już na starcie App Store dla tvOS mieć bogatą ofertę aplikacji, postanowił rozlosować wśród zarejestrowanych programistów, deweloperskie zestawy Apple TV.

Dowidziałem się o szansie na Apple TV Developer Kit jeszcze podczas wspólnego oglądania wrześniowej konferencji Apple w Cocofli. Od razu wysłałem zgłoszenie, bo propozycja była aż nader atrakcyjna. Wylosowani deweloperzy mogli otrzymać nową Apple TV za równowartość 1$ pobieranego z karty płatniczej w celu weryfikacji adresu wysyłkowego. Zaraz po zgłoszeniu uzupełniłem moje deweloperskie Apple ID o dane karty i czekałem. Informacje o wygranych Apple obiecał rozesłać 14 września czyli w miniony poniedziałek.

Do losowania zostali zaproszeni deweloperzy z 22 krajów: Australia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Netherlands, New Zealand, Poland, Portugal, Spain, Sweden, United Kingdom, United States. Ta lista jest mocną poszlaką, że nowa TV będzie maiła premierę w Polsce w „pierwszym rzucie”.

Od środy do poniedziałku kalkulowałem jakie są szanse na wygraną. Tim Cook podczas konferencji podał oszałamiającą liczbę 1 100 000 zarejestrowanych deweloperów. Na szczęście limit do 22 wyżej wymienionych krajów znacznie ograniczył tą liczbę, bo wykluczeni zostali deweloperzy z Indii, Chin, Rosji i innych mniej cywilizowanych, choć bardzo bogatych w utalentowanych programistów krajów. Liczbę „dopuszczonych” i zgłoszonych do losowania deweloperów oceniałem na nie więcej niż 300 000. Ponieważ koszt wyprodukowania nowej Apple TV nie powinien przekraczać 80$, to Apple mógł lekką ręką rozdać 1000–3 000 zestawów (a kto wie czy nie więcej). Czyli szanse na wygraną oceniłem na lepsze niż „trójki” w „totka”, bo nawet jak 1 do 100.

MacWyznawca czy Archimedes?

W poniedziałkowy wieczór postanowiłem się zrelaksować kąpielą w wannie. Zaopatrzyłem się w piwo, na wszelki wypadek PocketCell Innergie gdyby prądu w iPhone zabrakło i zacząłem w gorącej wodzie przeglądać newsy i „społecznościówki” (ze szczególnym uwzględnieniem Twittera). Gdzieś tak po godzinie moczenia sprawdziłem pocztę i oto co zobaczyłem:

thumb_IMG_0993_1024

Z miejsca tętno skoczyło mi do 150 bps jak nie lepiej! Tak! Zostałem namaszczony! Trwanie w wierze popłaca! Oczywiście od razu (w wannie) przystąpiłem do akceptacji warunków i złożenia zamówienia. Dla Apple 1 dolar amerykański to nasze symboliczne 5 zł, ale nie psuło mi to humoru. Zaciąłem się dopiero przy żądaniu przez system Apple On-Line Store kodu CVV mojej karty.

thumb_IMG_0991_1024

W tej radości go zapomniałem! Wyskoczyłem z wanny jak Archimedes (ale bez okrzyku „eureka”) i zostawiając mokre plamy na drewnianej podłodze pognałem nagusieńki do pokoju po portfel. Wróciłem do wanny i dokończyłem „zakup”.

Trochę uspokoiłem się dopiero po potwierdzeniu zamówienia przez Apple Store. Wysyłka wg informacji ze sklepu, ma nastąpić 1-3 dni od daty zamówienia. Jest więc szansa, że TV dotrze do mnie na poniedziałek–wtorek. W śród znajomych–znajomych z Twittera przynajmniej jeszcze 2 deweloperów tak jak ja, miało szczęście w losowaniu. I to jest niestety koniec dobrych wieści (zwłaszcza dla Was).

Pasted Graphic

Składając zamowienie zobowiązałem się, że nie będę publikował zdjęć, filmów, recenzji ani informacji o zestawie deweloperskim Apple TV. Nie będę też mógł użyczać jej innym osobom. To samo dotyczy systemu tvOS. I taki knebel mam założony do czasu oficjalnej premiery nowej Apple TV. Domyślacie się jakie to okropne uczucie dla blogera–redaktora?

Oczywiście nie oznacza to, że poza tworzeniem aplikacji i rozpracowywaniem systemu od strony programistycznej, nie mogę przygotowywać materiałów na czas gdy już będzie mi wolno dzielić się wiedzą. Dlatego proszę o zadawanie pytań i i pisanie co Was nurtuje. Nie pogardzę też ewentualnymi pomysłami na zastosowanie Apple TV i aplikacje do niej. Posprawdzam co się da za pomocą warsztatu jaki posiadam i postaram się być gotowym z odpowiedziami i ciekawostkami na dzień przed premierą.

Pytania zadawajcie w komentarzach lub lepiej przez stronę MacWyznawca.pl/mac/kontakt/.

Zapraszam!

Może Cię zainteresować: