^

Wspólne wrocławskie oglądanie konferencji Apple (9 września) – relacja

Jaromir Kopp

11 września 2015

W środę cały applowski świat skoncentrowany był na konferencji Apple. Skutkowało to tym, że w wielu miastach organizowane były spotkania na których wspólnie oglądaliśmy transmisję z San Francisco.
O skali zjawiska niech świadczy wypowiedź redaktora Tomasza Sikory z Radia Wrocław, którą usłyszeliśmy z Sebastianem (@behinder) w czwartek, w drodze na stację (cytat z pamięci):

Przechodząc centum Wrocławia zaskoczyła mnie duża ilość ludzi zgromadzonych w lokalach. Okazało się, że oglądają oni transmisję z konferencji na której gigant Apple prezentował nowe produkty […].

Pod współpatronatem Mój Mac Magazyn odbyły się aż dwie imprezy: w Kielcach i we Wrocławiu. Napiszę kilka słów o wrocławskiej, w której brałem udział.
Podczas spotkania powstała cześć 25 odcinka Podcastu „Pear 2 Pear”, do którego wysłuchania serdecznie zapraszam!
IMG_0931

Spotkanie i dodatkowe atrakcje

Jak zwykłe spotkaliśmy się w Cocofli – books art cafe wine bar. Głównym sprawcą naszych spotkań jest Maciej Nowakowski z MacNow.pl, ale tym razem dołączyła do niego w pełnym stałym składzie załoga podcastu Pear 2 Pear czyli ja MacWyznawca i Sebastian Szwarc. Dodatkowych atrakcji dostarczył dystrybutor bardzo interesujących akcesoriów Nomad i Power Practical firma Mobilo. Dzięki niej mieliśmy do rozlosowania wśród uczestników spotkania, akcesoria Nomad i kupony rabatowe.
IMG_0921

Frekwencja dopisała

Duża ranga konferencji podkreślona wynajęciem przez Apple dziesięciokrotnie większej sali oraz wiele plotek i informacja o konkursie z nagrodami spowodowała, że Cocofli niemal pękało w szwach (choć chyba wszyscy znaleźli miejsca siedzące).
IMG_0942
Przed konferencją Maciej Nowakowski podsumował plotki jakie się pojawiały od jakiegoś czasu, a ja zbierałem do podcastu Pear 2 Pear wypowiedzi o oczekiwaniach współoglądaczy. Pomimo, że wiele z nich się potwierdziło to konferencję oglądaliśmy w skupieniu, choć często z sali słychać było okrzyki radości czy nawet oklaski, a co jakiś czas rozpoczynała się krotka dyskusja.
IMG_0934
Razem z Sebastianem podsumowaliśmy konferencję jako dość dziwną… dziwną, bo choć pokazano bardzo wiele to pozostał po niej pewien zdrowy niedosyt informacyjny. Jeszcze w nocy po powrocie do domu zaczęliśmy szukać dodatkowych danych (np. o tylko wzmiankowanym iPad mini 4), a w pewną konsternację wprawiło nas pojawienie się nowej bety iOS tym razem 9.1 oraz informacja, że w Polsce wraz z tylko 22 innymi krajami, w pierwszej kolejności nastąpi premiera TV, co implikuje datę premiery polskiej Siri.
Losowanie nagród od Mobilo.pl
Na zakończenie imprezy wśród uczestników, którzy wypełnili ankiety rozlosowaliśmy nagrody od Mobilo (NomadKey i NomadClip) oraz kupony rabatowe, co dodatkowo podgrzało atmosferę. I tak po zakończeniu dyskusji udaliśmy się w dobrych nastrojach do domów.
IMG_0933IMG_0932
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Naomi Demichelis
 
Podczas spotkania powstała cześć 25 odcinka Podcastu „Pear 2 Pear”, do którego wysłuchania serdecznie zapraszam!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. MASAKRA

  Czytałem gdzies wczoraj ze Apple TV 4 w Polsce i innych krajach, poza kilkoma krajami jak US, Francja, Japonia, Kanada, Niemcy… nie otrzyma pilota Siri Remote tylko Apple Remote bez siri a przycisk z ikoną mikrofonu ma kierować do ekranu wyszukiwania. Czyli Siri Remote ma być dostępny w opakowaniu w mniejszej ilości krajów niz samo Siri jest dostępne. Wiec nie wiem czy sugeruje o tym ze Siri ma być dostępne w dniu premiery Apple TV w Polsce.

  • pemmax

   Jeśli to prawda to byłoby bardzo, bardzo źle.

   • Jaromir Kopp „MacWyznawca”

    To prawda, ale bez paniki. SiriTV jest dostępna w nniejszej ilości krajów niż Siri, a pilot różni się tylko ikonką na guziku. SiriTV jest dostępna tylko w krajach gdzie już są zindeksowane treść.