W środę cały applowski świat skoncentrowany był na konferencji Apple. Skutkowało to tym, że w wielu miastach organizowane były spotkania na których wspólnie oglądaliśmy transmisję z San Francisco.

O skali zjawiska niech świadczy wypowiedź redaktora Tomasza Sikory z Radia Wrocław, którą usłyszeliśmy z Sebastianem (@behinder) w czwartek, w drodze na stację (cytat z pamięci):

Przechodząc centum Wrocławia zaskoczyła mnie duża ilość ludzi zgromadzonych w lokalach. Okazało się, że oglądają oni transmisję z konferencji na której gigant Apple prezentował nowe produkty […].

Pod współpatronatem Mój Mac Magazyn odbyły się aż dwie imprezy: w Kielcach i we Wrocławiu. Napiszę kilka słów o wrocławskiej, w której brałem udział.

Podczas spotkania powstała cześć 25 odcinka Podcastu „Pear 2 Pear”, do którego wysłuchania serdecznie zapraszam!

IMG_0931

Spotkanie i dodatkowe atrakcje

Jak zwykłe spotkaliśmy się w Cocofli – books art cafe wine bar. Głównym sprawcą naszych spotkań jest Maciej Nowakowski z MacNow.pl, ale tym razem dołączyła do niego w pełnym stałym składzie załoga podcastu Pear 2 Pear czyli ja MacWyznawca i Sebastian Szwarc. Dodatkowych atrakcji dostarczył dystrybutor bardzo interesujących akcesoriów Nomad i Power Practical firma Mobilo. Dzięki niej mieliśmy do rozlosowania wśród uczestników spotkania, akcesoria Nomad i kupony rabatowe.

IMG_0921

Frekwencja dopisała

Duża ranga konferencji podkreślona wynajęciem przez Apple dziesięciokrotnie większej sali oraz wiele plotek i informacja o konkursie z nagrodami spowodowała, że Cocofli niemal pękało w szwach (choć chyba wszyscy znaleźli miejsca siedzące).

IMG_0942

Przed konferencją Maciej Nowakowski podsumował plotki jakie się pojawiały od jakiegoś czasu, a ja zbierałem do podcastu Pear 2 Pear wypowiedzi o oczekiwaniach współoglądaczy. Pomimo, że wiele z nich się potwierdziło to konferencję oglądaliśmy w skupieniu, choć często z sali słychać było okrzyki radości czy nawet oklaski, a co jakiś czas rozpoczynała się krotka dyskusja.

IMG_0934

Razem z Sebastianem podsumowaliśmy konferencję jako dość dziwną… dziwną, bo choć pokazano bardzo wiele to pozostał po niej pewien zdrowy niedosyt informacyjny. Jeszcze w nocy po powrocie do domu zaczęliśmy szukać dodatkowych danych (np. o tylko wzmiankowanym iPad mini 4), a w pewną konsternację wprawiło nas pojawienie się nowej bety iOS tym razem 9.1 oraz informacja, że w Polsce wraz z tylko 22 innymi krajami, w pierwszej kolejności nastąpi premiera TV, co implikuje datę premiery polskiej Siri.

Losowanie nagród od Mobilo.pl

Na zakończenie imprezy wśród uczestników, którzy wypełnili ankiety rozlosowaliśmy nagrody od Mobilo (NomadKey i NomadClip) oraz kupony rabatowe, co dodatkowo podgrzało atmosferę. I tak po zakończeniu dyskusji udaliśmy się w dobrych nastrojach do domów.

IMG_0933IMG_0932

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Naomi Demichelis

 

Podczas spotkania powstała cześć 25 odcinka Podcastu „Pear 2 Pear”, do którego wysłuchania serdecznie zapraszam!

Może Cię zainteresować: