Nikogo już chyba nie dziwi widok pięciolatka trzymającego w ręku iPada. Czasy, w których najmłodsi wsłuchują się w czytaną książkę, grzecznie siedząc w fotelu, definitywnie przeminęły. Dziś młody człowiek współuczestniczy w przygodzie, jaką autor chce mu opowiedzieć. Nie jest tylko biernym słuchaczem, ale również fizycznie, poprzez interakcję z bajkami-aplikacjami, staje się częścią tych wydarzeń. W iOS znajdziemy również nieprzebrane ilości aplikacji edukacyjnych dla najmłodszych. Postaraliśmy się wybrać pięć najciekawszych produkcji naszych rodzimych producentów oprogramowania.
Julian Tuwim to jeden z najlepszych autorów bajek dla dzieci. Nikomu też nie trzeba rekomendować wiersza Lokomotywa. Przez pokolenia „stała na stacji” i cieszyła najmłodszych swoją dynamiką i zabawnym tekstem. Mogłoby się wydawać, że wiemy o niej wszystko, jednak twórcy z Big Rabbit odkrywają dla nas tę historię na nowo. Bajka jest cudownie ilustrowana. Kolorowe plansze, wspaniali bohaterowie, każdy szczegół jest tutaj dopracowany do najmniejszego piksela. Wiersz czyta Piotr Fronczewski. Lepszej interpretacji tego wiersza nie słyszałem. Dzieci mogą również uczestniczyć w podróży ciuchcią. Poprzez zadania, jakie mają wykonać (strzelanie z armaty) sprawia, że do odsłuchiwania bajki będą wracać wielokrotnie.
Program w iTunes
Cena – 3,98 euro
Jedna z najciekawszych gier dla dzieci, jaką spotkałem na iOS. Zarówno pomysł, jak i wykonanie to prawdziwa perełka. Autorom Foldify udało się przenieść zabawę z ekranu iPada do świata realnego, co czyni tę aplikację wyjątkową. Na tablecie projektujemy wycinanki. Kolorujemy samochody, dodajemy oczy i wąsy postaciom. Zabawa jest wyśmienita. Nie mniej ciekawie wygląda czas spędzony z kartką papieru i nożyczkami. Nasz projekt wysyłamy e-mailem i drukujemy. I gdy się wydaje, że to już koniec rozrywki, zaczyna się od początku. Nasz wydrukowany szablon sklejamy i dumnie stawiamy na półce.
Program w iTunes
Cena – 3,99 euro
Najlepsza nauka to nauka przez zabawę. Wie to każdy, kto próbował łamać sobie głowę nad trudnymi zadaniami w szkole. Tym bardziej warto przygotować przedszkolakom odpowiednie warunki do pracy. Program Alfabet jest świetnym miejscem, gdzie nasi podopieczni spotkają się pierwszy raz z literkami. Aplikacja oferuje trzy poziomy trudności. W rozdziałach poznajemy litery poprzez kolorowe obrazki rzeczy, zwierząt i roślin. W kolejnych lekcjach będziemy uzupełniać literami wyrazy oraz wskazywać znaki wypowiadane przez lektora. Nie zabrakło również szkółki pisania.
Program w iTunes
Cena – 1,99 euro
Któż z nas nie chciał zostać sławnym piosenkarzem? Może tuż po roli strażaka i lekarza, jednak kariera gwiazdy nigdy nie była mi obojętna jako dziecku. Z aplikacją Śpiewanki możemy rzucić się na głęboką wodę i sprawdzić, czy mamy cień szansy na karierę w „show-biznesie”. Najważniejsza jednak będzie zabawa, jaką zgotuje nam ten program. Karaoke zawsze rysuje uśmiech na twarzy. Podobnie będzie przy rozgrywce w Śpiewanki. Wśród darmowych piosenek znajdziemy rozmaite hity dla najmłodszych. Na ekranie wyświetlany jest tekst, a następnie każdy może spróbować swoich sił w zmaganiach wokalnych. Nasz popis wokalny możemy zarejestrować, a potem rozesłać do znajomych. Zabawa gwarantowana.
Program w iTunes
Cena – darmowa
Nasz bohater Ben przemierza okolicę w poszukiwaniu zaginionych owiec. W tej rozgrywce najmłodsi będą musieli wykazać się spostrzegawczością, gdyż wystraszone owce pochowały się w różnych zaskakujących miejscach. W grze nie zabrakło interakcji z otoczeniem dość mocno urozmaicających rozrywkę. Po wykonaniu misji zebrania wszystkich owiec możemy ułożyć puzzle.
Program w iTunes
Cena – 1,99 euro
A wy jakimi programami karmicie swoje dzieci? Dajcie znać w komentarzach, bo jako ojciec dwójki dzieci chętnie odkryję nowe aplikacje które uczą i bawią.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.