^

Gwiezdne Wojny atakują iTunes

Przemysław Marczyński

7 kwietnia 2015

GwiezdnewojnyiT

Gwiezdne Wojny wreszcie pojawią się w iTunes. 10. kwietnia będzie można kupić wszystkie części tej sagi w cenie 13,99 Euro za film (za wyjątkiem części „Nowa nadzieja” – 16,99E). Wszystkie filmy posiadają jakość dźwięku Dolby 5.1 i mogą być odtwarzane z polskim lektorem lub z napisami. Jakość wideo to „zaledwie” 720p – nie pełna jakość HD.

Zdecydowanie za późno, jednak cieszy fakt, że wreszcie ten kultowy dla wielu film zagościł w iTunes. Cena około 57 złotych nie jest specjalnie wygórowana. Filmy DVD kosztują w sklepie około 50 złotych, natomiast płyty Blu-Ray około 100 zł.. Smuci jednak fakt, że nie możemy cieszyć się pełną jakością wysokiej rozdzielczości HD. Nie ma również materiałów dodatkowych w filmach co dość mocno obniża wartość materiału wideo. Tym bardziej, że przecież iTunes ma swoje sekcję Extras.

Optymistycznie patrzę w przyszłość. Po wykupieniu praw do Gwiezdnych Wojen przez studio Disneya jestem pewien, że kolejna odsłona Gwiezdnych Wojen pojawi się znacznie wcześniej w sklepie Apple. Te dwie firmy wiąże długa historia i pierwsze filmy dla dzieci jakie pojawiły się w iTunes pochodziły właśnie z tego studia animacji. Tym czasem na „Przebudzenie Mocy” przyjdzie nam czekać do 18 grudnia tego roku. Ehhh 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. JanekB

  po nowym Apple TV będzie to mój następny zakup 🙂

 2. Lokinpl

  Przed świętami jakaś sieciówka robiła promocję po 20zł.

 3. Jacek

  jakość 720p to jakość HD. A jaką jakością jest „nie pełna jakość HD”

  • pemmax

   Full HD ma 1080p.

 4. Wacław

  Było i zniknęło na Apple TV, została tylko muza. Ktoś wie o co chodzi?