^

Maps Connect – Apple zaprasza do współtworzenia map

Przemysław Marczyński

22 października 2014

Maps Connect

Mapy od Apple zostały wprowadzone razem z systemem iOS 6 w 2012 roku. Nie będę tutaj chyba wyjątkowo krytyczny gdy stwierdzę, że był to jeden z najgorszych produktów jaki Apple wprowadziło na rynek. Błędy te pociągnęły za sobą spektakularne zwolnienia w zarządzie firmy. Dziś Apple wyciąga rękę do użytkowników z prośbą o pomoc w tworzeniu dokładnych map. Użītkownicy mogą dodać swoją firmę, która pojawi się na planach.

Maps Small Business

Zadbano również o możliwość nawigacji wewnątrz budynków. Funkcja Indoor pozwoli nam precyzyjnie wskazać położenie biur oraz miejsc użyteczności publicznej w dużych marketach czy biurowcach.

Mapsindoor

Jeśli już klikacie aby pomóc Apple w poprawie odwzorowania rzeczywistości na mapach, to pragnę przygasić Wasz entuzjazm. Obecnie funkcja ta dostępna jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Cieszy fakt, że Apple podąża wydeptaną drogą firm, które od lat cenią sobie „społeczność” jako źródło aktualnej wiedzy kartograficznej. Idą zatem zmiany w usłudze Maps. Nareszcie! Widać inwestycje poczynione w firmę WiFiSlam (nawigacja wewnątrz budynków po Wi-Fi) za 20 milionów dolarów, HopSpot.com, Embark, BroadMap zaczynają przynosić wymierne efekty.

Maps Connect – https://mapsconnect.apple.com/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy