^

Nowe opłaty za iCloud już aktywne

Przemysław Marczyński

11 września 2014

Icloud nowe plany

 

Apple wprowadziło zapowiedziane plany opłat dla swojej usługi w chmurze – iCloud.Obniżka cen jest znacząca. Do tej pory za 10GB trzeba było zapłacić 16Euro rocznie. Dziś za 20GB opłata wynosi 12Euro. Dodatkowo ceny są naliczane miesięcznie więc w mamy bardziej elastyczny sposób zarządzania finansami – po 2 miesiącach możemy zrezygnować z usługi. 

Ceny iCloud:

20GB – 0,99 Euro / miesięcznie
200GB – 3,99 Euro / miesięcznie
500GB – 9,99 Euro / miesięcznie 
1TB – 19,99 Euro / miesięcznie

Mam nieodparte wrażenie, że za chwilę nie uda się nam funkcjonować na 5GB darmowej przestrzeni. Razem z OS X Yosemite i funkcją iCloud Drive (wirtualny dysk) obciążenie naszej Chmury u Apple radykalnie wzrośnie. Obecnie moje dane w iChmurze zajmują już prawie 4GB danych, a nic szczególnie w niej nie umieszczam z dokumentów. Samo archiwum telefonu to 2.7GB przestrzeni dyskowej. 

Aby skorzystać z oferty na iCloud należy:

OS X

Wejdź w Preferencje systemowe / iCloud / Zarządzaj / Kup więcej miejsca…

iOS

Ustawienia / iCloud / Dysk i archiwum / Kup większy dysk

Więcej o iCloud znajdziecie tutaj – https://www.apple.com/pl/icloud/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Mateusz K.l.

  Już zakupiłem 20 GB, lecz miałem wrażenie, że mając 5 GB i dokupując 20 GB będę miał razem 25 GB lecz tak naprawdę mam tylko lub aż 20 GB. Nie mieściłem się z backupem iP4S i iPada na 5GB. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Good Job Apple Good Job!

 2. huwil

  A czy do IClouda da się zaimportować cały wskazany folder, jak to robi się w innych dyskach wirtualnych np. Dropbox czy OneDrive? Bo czytam, próbuję i nigdzie nie mogę znaleźć na to odpowiedzi. Pozdrawiam

  • pemmax

   Na razie się nie da. Poczekaj jednak na premierę OS X 10.10. Tam iCloud Drive robi robotę.