^

Zapomnijcie o Siri z językiem polskim

Przemysław Marczyński

24 czerwca 2014

Siri

Asystentka głosowa – Siri – z iOS starzeje się. Na urządzeniach mobilnych Apple gości od wersji 5. systemu. W tym czasie przeszła sporo zmian, a Apple dość mocno promuje ten sposób komunikacji z telefonem. Siri stoi w pierwszym szeregu nowych funkcji w iPhonie. Niestety, język polski w najbliższej przyszłości raczej nie będzie obsługiwany przez tą „panią”.

Jak podaje serwis MacRumors Apple rozpoczyna poszukiwania inżynierów na stanowiskach, które mają zaimplementować nowe języki w Siri. Na stronie „Praca w Apple” znajdziemy informację o wolnych miejscach na dla specjalistów w dziedzinie  tajskiego, japońskiego, arabskiego, rosyjskiego, duńskiego… Niestety nie ma na liście naszego języka. Wątpię aby wytłumaczeniem tutaj była „trudność obsługi” syntezy polskiego „chrząszcz brzmi w trzcinie”. Kto słyszał język duński czy norweski lub japoński ten wie, że nasza ojczysta mowa nie jest taka trudna. Zatem w iOS 8 obsługa Siri PL pozostaje jedynie mrzonką. Trzymajcie kciuki, może w kolejnej odsłonie iOS 9 będzie można usłyszeć dźwięczne…

Więcej o iOS 8 na stronie systemu – http://www.apple.com/pl/ios/ios8/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. MDW2

  A może applowy kampus jest pełen Polaków i już u siebie znaleźli kogoś do polskiego Siri. 😉

 2. MrAv0cado

  Od iOS5 w 4S, nie od iOS6:)

 3. gregory314

  Ale jak to: zapomnijcie? O, nie ma tak! Gdy pierwszy polski czołg pojawi się na przedmieściach Waszyngtonu, to sami będą prosić, czy mogą zrobić polską Siri. :))

 4. kormo

  Że co Siri będzie mówić głosem Knapika?