^

Nowości OS X Yosemite w 61 sekund

Przemysław Marczyński

10 czerwca 2014

The New Look of OS X Yosemite

Apple opublikowało jednominutowy film pokazujący zmiany jakich dokonano w najnowszej odsłonie systemu operacyjnego OS X Yosemite. Przed konferencją WWDC dużo mówiono o rewolucji w wyglądzie interfejsu obsługi komputerów. Szczerze powiedziawszy nie byłem tym faktem pocieszony. Dla mnie kierunek jaki został obrany od (jakichś trzech systemów) z dzikimi kotami w nazwie przyprawiał mnie o palpitacje serca na samą myśl „co dalej”?. Zmiany wyglądu ikon Findera i paska bocznego, „blaknięcie kolorów” ikon, spłaszczanie, upraszczanie wyglądu… nie przemawiało do mnie. Dla mnie wciąż ideałem pozostaje OS X 10.4 Tiger. Jednak to co zapowiada się w OS X 10.10 wprowadza mnie w zakłopotanie. Nasrożyłem się do kolejnej odsłony OS X dość mocno i trzeba będzie chyba podkulić ogon i powiedzieć… Tim Cook to Ci się udało wypiec nowy wygląd systemu. Mniam!

A gdybyście znaleźli dwie godzinki wolnego czasu, to całą prezentację z WWDC 2014 obejrzycie poniżej.

Po więcej informacji o OS X Yosemite odsyłam na stronę Apple – http://www.apple.com/osx/preview/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Behinder

    Ideał to 10.6 🙂

    • SM

      Dokładnie, jedynie czego w nim brak, to wsparcie a raczej jego brak.

      • Behinder

        czyli tak naprawdę brakuje dodania iClouda do 10.6 i unowocześniania niektorych bibliotek pod kątem bezpieczeństwa i mamy system idealny.