^

Kultowe gry L.K. Avalon na iOS

Fred title
To już było tak dawno, że zapomniałem co kryje się pod nazwą Fred. Kiedy jednak moim oczom ukazał się zrzut ekranu z gry wszystko stało się jasne. Poczułem się jak bym wskoczył do teleportu. Wówczas na jarzącym się kineskopem widniał napis „READY” z pulsującym kwadratem czekającym na włożenie kasety z grą do magnetofonu. Na taboretach pod telewizorem miałem pieczołowicie rozłożone Atari 65XE razem z joystickami na mikrostykach. W późniejszym czasie pojawił się do kompletu napęd CD … stacja dyskietek 5,25″
Gra Fred to było coś. Polska produkcja z wyborną grafiką i dynamiczną akcją. Z rozkoszą wcielałem się w postać jaskiniowca z garścią kamieni pod pachą które służyły do ukatrupiania złowrogiej zwierzyny. Okazuje się, że wkrótce stare dobre czasu powrócą.

Nowo powstałe studio programistyczne Heptomino (www.heptomino.com) razem z producentem wspomnianej gry Laboratorium Komputerowym Avalon (www.lkavalon.com) rusza z projektem przeniesienia Freda i innej kultowej pozycji – Lasermanii – na urządzenia mobilne w tym platformę iOS.
Gry mają być utrzymane w swoim klimacie 8-bitowych rozgrywek. Grafika ma zostać poddana jedynie delikatnym poprawkom. Ścieżka muzyczna również pozostanie żywcem przeniesiona z lat dziewięćdziesiątych.
GryFredios
Czekam z niecierpliwością co z tego przedsięwzięcia wyjdzie. Uwielbiałem Freda 😉 Wersja na iOS ma trafić pod koniec roku. Przed oficjalną wersją będą prowadzone beta-testy. Aby do nich dołączyć należy wysłać na adres playtest@heptomino.com swoje zgłoszenie, a przy odrobinie szczęścia będziecie mogli zagrać wcześniej w tą kultową pozycje.
Powyższe tytuły będzie można zagrać na takich urządzeniach jak Nintendo 3DS, Sony PS Vita czy OUYA. Rozważamy również przeniesienie obydwu gier na PC.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Heptomino – klik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Bartosz Górecki

  „Na taboretach pod telewizorem miałem pieczołowicie rozłożone Atari 65XE razem z joystickami na mikrostykach. W późniejszym czasie pojawił się do kompletu napęd CD…”
  Napęd CD? A nie przypadkiem stacja dysków 5.25′?

  • pemmax

   Racja, stacja dyskietek 😉

 2. Bartosz Górecki

  Oryginalny Fred na ZX Spectrum wyglądał zupełnie inaczej i był dużo lepszy.