^

Książka do FileMaker'a za darmo w iBooks

Przemysław Marczyński

22 stycznia 2014

Filemakerbooks

Powiem to jeszcze raz jeśli przypadkiem ktoś nie się jeszcze zastanawia która baza danych jest najlepsza. Jej nazwa to FileMaker i basta! Kto próbował swoich sił z tą aplikacją mógł w pierwszym kontakcie stwierdzić, że jest to trudny i nie intuicyjny produkt. Dobrze, do najłatwiejszych nie należy ale wystarczy kilka godzin (ej, pewnie krócej!) aby całkiem zgrabnie poruszać się po tym programie. Twórcy FileMakera poszli właśnie krok dalej i oddali nam za darmo podręcznik – Podstawy obsługi FileMakera 13. Znajdziecie ją w iBooks i będzie nieocenionym pomocnikiem przy tworzeniu pierwszej bazy danych.

Filemakerbookspis

Pamiętam jak nie małą ilość dolarów wydałem na książkę z FileMaker Training Series. Powiedzmy sobie jednak szczerze, FileMaker musiał, a raczej powinien wykonać ten ruch. Po zabiciu znacznie mniejszego brata – Bento (i tu) należy dać początkującym użytkownikom materiały, które pomogą im wdrożyć się w temat obsługi aplikacji. Tak też się dzieje za co należą się gromkie oklaski. Wkrótce możemy się spodziewać bardziej szczegółowego podręcznika – FileMaker Training Series: Advanced .

Nowego FileMakera możecie pobrać tutaj – klik. Książka w iBooks – klik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy