^

Hog Bay Software udostępnia swoje aplikacje na iOS

Przemysław Marczyński

9 stycznia 2014

Writeroom ios

I to nie jest mimo wszystko dobra wiadomość. Studio programistów Hog Bay Software redukuję aplikacje nad którymi pracuje. Niestety cięciom podlegają również ludzie tworzący kod, a na posterunku pozostanie tylko Jesse Grosjean. Firmę powinniście kojarzyć z doskonałego edytora WriteRoom oraz prostego (co nie znaczy słabego) menedżera zadań TaskPaper. Jak poinformował Jesse Hog Bay zamyka wszystkie projekty związane z iOS skupiając się jedynie na wyżej wspomnianych aplikacjach dla OS X.

Wynikiem tego możemy za darmo pobrać (do końca tygodnia) z iTunes programy tej grupy programistów. Są to wersje mobilne WriteRoom’a i TaskPaper’a, a także PlainText – klik. Do końca tygodnia znikną z iTunes co nie będzie Wam przeszkadzać w ich używaniu. Jednak programy nie będą już rozwijane. 

Writeroom ios

Co więcej kod źródłowy programu TaskPaper został udostępniony bez żadnych licencyjnych obostrzeń. Znajdziecie go tutaj.

Część aplikacji została rozdysponowana innym programistom. I tak PlainText 2 trafił do 433 Lab. Obecnie ten edytor minimalistyczny na iOS możecie pobrać za darmo i co ważne koszt usunięcia reklam też jest za zero złotych. Warto skorzystać z tej promocji – klik

Dla mnie to wielka szkoda. Małe grupy programistów w Makowym środowisku najbardziej unaoczniały mi w czym leży siła tej społeczności. Byli nią zaangażowani twórcy i doskonałe aplikacje. Pamiętam, że właśnie to przyssało mnie do komputerów Apple i nie pozwoliło daleko od nich odbiec. Dlatego z żalem witam informację o ograniczeniu prac w Hog Bay wszak WriteRoom był jednym z pierwszych programów który miałem na swoim Maku.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy