^

Pobierz za darmo Apple OS X – Poradnik dla początkujących

Przemysław Marczyński

8 stycznia 2014

Poradnikdlapoczatkujacychosx
Pamiętacie Apple Blog – http://appleblog.pl? To miejsce było pierwszym źródłem informacji o firmie Apple dla polskich użytkowników. Paweł Nowak jednak od 2011 roku zarzucił stronę na rzecz innych projektów którymi się zajmuje – między innymi PressPad (http://presspadapp.com). Wpisy, które tworzył były świetnym kompendium wiedzy dla początkującego MacUsera. Z czasem treść przerodziły się w rozdziały książki którą można kupić w wybranych księgarniach luba na stronie podręcznika. Dziś jednak autor zrobił nam wyjątkowy prezen udostępniając za darmo całą publikację w postaci PDF. Warto po nią sięgnąć gdyż zawiera wiele wskazówek, które pomogą Wam przebrnąć przez początki obcowania z OS X.
Podpytałem Pawła dlaczego postanowił oddać swoja pracę. Odpowiedź była krótka:

Moja przygoda z Apple bardzo wiele mi dała. Niech to bedzie sposób na oddanie czegoś tej społeczności.

Apple OS X Poradniki dla poczatkujacych Pawel Nowak spis
„Apple OS X – Poradnik dla początkujących” to ponad 270 stron o podstawach obsługi komputerów Apple. Periodyk stworzony przez użytkownika, który sam poznawał system i dzięki temu wie z jakimi problemami może się borykać początkująca osoba siadająca do Maka. Warto skorzystać z tego prezentu, a jeśli uważacie, że książka papierowa będzie lepiej sprawdzać się przy poznawaniu systemu zawsze możecie wesprzeć Pawła kupując wydanie papierowe w cenie 49,95 złotych.
Apple OS X Poradniki dla poczatkujacych Pawel Nowak pdf strona 15 z 271
Strona książki – http://www.poradnikiosx.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Błażej Wdowikowski

  Dobrze że Paweł zna definicję słowa „oddać” 🙂

 2. Piotr

  Książkę kupiłem słuchając MacGadki gdy gościem odcinka był Paweł Nowak. Kupiłem przez Woblinka z iPada i tylko tam mogłem ją czytać.Nie wiem czemu mimo tego że widnieje ona na mojej półce w Woblink jako kupiona nie mogę pobrać jej na komputer. Więc skorzystam chętnie z możliwości pobrania za darmo.

 3. Paweł Nowak

  Dzięki Przemek!

 4. Mirosław Michalewski

  Paweł gwarantuje swoim nazwiskiem jakość 🙂 pamietam jak uruchamiał Mojpierwszymac. Sam kupiłem wtedy swojego pierwszego Mac’a i nawet napisałem tam 1 z poradników. A z reszty korzystałem. Tak jak z AppleBlog. Drugiego takiego miejsca już chyba nie będzie.

 5. tomqu

  Link przekierowuje do sklepu, ma ktoś dostęp do książki?