^

Gdzie szukać promocji na programy dla OS X

Przemysław Marczyński

10 listopada 2013


Mhbundle
To czy nasz system operacyjny stanie się wygodny w pracy zależy w głównej mierze od aplikacji jakie możemy na nim zainstalować. Jednak to co dobre zazwyczaj kosztuje i to nie mało. Kiedy w 2006 roku ruszyła pierwsza paczka z aplikacjami na OS X’a o nazwie MacHeist (www.macheist.com) środowisko Applowe zawrzało. W cenie 49 dolarów można było kupić 10 doskonałych programów (część z nich używam do dziś w odświeżonej formie). Po spektakularnym sukcesie inni również zwęszyli możliwość zarobku. I tak z miesiąca na miesiąc pojawiały się coraz to nowe pomysły na stworzenie rozmaitych Bundli – Paczek z aplikacjami. Jest to na pewno dobra okazja do nabycia w niższej cenie ciekawych aplikacji. Z czasem dostrzegam powtarzalność programów jakie występują w promocyjnych zestawieniach i problemy jakie wiążą się z tego typu przedsięwzięciami. Nie mniej jednak jest to wciąż najciekawsza forma zakupu aplikacji szczególnie dla nowych użytkowników sprzętu Apple. Poniżej kilka miejsc, w które warto zaglądać w poszukiwaniu rabatów.
MuPromo (https://mupromo.com) – Promocje organizowane przez serwis MacUpdates. Codziennie możemy znaleźć tutaj program z kilkunastoprocentowym rabatem. Co kilka miesięcy pojawia się też paczka programów, która potrafi zrobić WOW swoim doborem aplikacji. W mojej ocenie chyba najlepsze miejsce do zakupów tanich programów.

MacLegion (http://maclegion.com/ ) – To również strona z promocją pojawiającą się co kilka miesięcy. W swojej historii ML oferował mocno tematyczne paczki jak chociażby ta z czerwca tego roku zawierająca programy do ochrony komputerów przed zagrożeniami z sieci. Zestawy aplikacji oscylują wokół 6-10 tytułów.
Productive Macs (http://www.productivemacs.com/) – Promocja pojawiająca się w znacznie dłuższych odstępach czasu (ostatnio czerwiec/listopad). Skupia się na programach wspierających naszą produktywność.
Bundle Hunt (http://bundlehunt.com/ ) – Dość ciekawe zestawienie aplikacji i narzędzi dla grafików/twórców witryn internetowych. Kiedyś paczka promocyjna pojawiała się również co kilka miesięcy zawierając miks programów, grafik, szablonów graficznych i książek. Teraz jego częstotliwość się zwiększa kosztem ilości umieszczanych tu aplikacji pod OS X.

TheMacBundles (http://themacbundles.com/ ) – Jakoś tego miejsca nieco kuleje w ostatnim czasie. Jednak warto tu zaglądać bo w dobrej cenie można spotkać ciekawe produkty.
TickitWickit (http://tickitwickit.com) – Kolejna strona gdzie podczas trwającej kilka dni promocji możemy zaopatrzyć się zarówno w programy jak i „gotowce” do użycia w projektach graficznych.
macZOT (http://maczot.com/ ) – Jedno z najstarszych miejsc z promocjami na OS X. Pojawiają się tu nowe aplikacje każdego dnia. Co ciekawe jest szansa na wygranie oferowanego programu poprzez zalogowanie się na stronie i kliknięcie w odpowiedni link – Win Today’s Zot.
Maczot 2
paddle – (https://www.paddle.com/ ) – Trudno tu nawet określić cykl z jakim pojawiają się nowe Paczki. Obok zestawów możemy kupić także pojedyncze programy, a i nie brakuje darmowych prezentów za udostępnienie naszego adresu e-maila.
Appy Fridays (http://appyfridays.com/ ) – Z założenia miejsce, gdzie w piątki miały pojawiać się tanie programy. Jednak z czasem witryna zmieniła profil i oferuje także paczki z aplikacjami
Two Dollar Tuesday (http://twodollartues.com/ ) – Tanie wtorki. Tylko przez 24 godziny trwają tu promocje na programy. Co ciekawe przenoszą się one do MAS (sklepu z programami w OS X). Aplikacje kosztują wówczas 2 dolary od sztuki. Zazwyczaj łatwo je znaleźć bo pojawiają się na pierwszych miejscach listy najpopularniejszych aplikacji w sklepie. Zazwyczaj nie znajdziesz tu superprodukcji. Jednak małe aplikacje również mogą być pomocne podczas codziennych działać. Z tego co pamiętam to kilka razy zostałem mile zaskoczony jaki to program w cenie 2 dolarów mogłem nabyć.
Warto też odwiedzić:

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. GAMA007

  Dzięki Przemek.

 2. Leszek

  Również podziękował !

  • pemmax

   Dzięki Pawle. To ważny adres. Umknął mi.

 3. Remek Rychlewski

  Dodał bym jeszcze macappdeals.com i ich konto na Twitterze @MacAppDeals. Przydaje się jako filtr śmieciowych ofert.

 4. Jacek Wołpiuk

  Dzięki wielkie