^

Airy – pobieramy filmy z YouTube

Przemysław Marczyński

10 września 2013

Airy logo

Serwis YouTube zmienia się w źródło coraz ciekawszych produkcji filmowych. Nie jest już tylko wylęgarnią głupkowatych filmów pryszczatych szczeniaków ale miejscem, gdzie coraz więcej treści niesie ze sobą świetny przekaz. Ogólnie rzecz ujmując jakość publikowanych tam produkcji rośnie i osobiście coraz częściej tam zaglądam po wideoklipy a i czasem polskie filmy.

Airy okno

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty (żeby nie powiedzieć surowy). Zawiera pole adresu do którego wpisujemy odnośnik do interesującego nas filmu. Wciśnięcie przycisku Pobierz (Download) rozpoczyna proces zapisu filmu na dysku. Wszystkie zapisane filmy są widoczne na liście. Wskazując miniaturkę pliku wideo zostaniemy przeniesieni do katalogu, gdzie wybrany plik został zapisany.

Airy ext

Program pozwala nam zapisać film w kilku różnych rozszerzeniach i jakościach. Wśród nich znajdziemy również samą ścieżkę audio (mp3), które to rozwiązanie może całkiem skutecznie poszerzyć naszą bibliotekę muzyczną.

Airy browser

Gdybyśmy doszli do wniosku, że zapisywanie filmów poprzez kopiowanie ich adresu do Airy jest zbyt uciążliwe będziemy mogli zintegrować program z aplikacją. Polega to na spreparowanego przycisku (adresu URL) do naszej listy ulubionych witryn w przeglądarce internetowej. Od tej pory odwiedzając stronę na YouTube i klikając w ten przycisk automatycznie adres wideo zostanie wklejony do naszej aplikacji.

Airy jest prostym ale jednocześnie skutecznym narzędziem pobierania filmów z YouTube. Jeśli maniakalnie odwiedzacie ten serwis i lubicie kolekcjonować filmy, żeby móc obejrzeć je później bez konieczności połączenia z siecią wówczas Airy wydaje się ciekawym rozwiązaniem. 

Witryna programu Airy – http://mac.eltima.com/youtube-downloader-mac.html
Cena – 19,95 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Zbyszek Czapnik

    Taniej bo za niecałe 14$ można ten program zgarnąć w paczce przygotowanej przez StackSocial! Do tego Camtasia (warty 99$) i kilka innych fajnych programów. Polecam! https://stacksocial.com/?rid=67319

  2. Quake

    JDownloader też potrafi to zrobić i jest za darmo.