^

Nowy Geekbench. Sprawdź szybkość swojego Maka i iPhonea.

Przemysław Marczyński

17 sierpnia 2013

Geekbench 3
Jeden z najpopularniejszych programów do testowania sprzętu komputerowego (OS X, iOS, Windows, Linux, Android) został zaktualizowany do trzeciej wersji. Nowa aplikacja zawiera 15 nowych testów które mają za zadanie szczegółowe odzwierciedlenie możliwości nowych komputerów (również tych noszonych w kieszenie spodni). Ważną zmianą jest całkowicie przeobrażona punktacja. Nie jest ona kompatybilna z poprzednią wersją programu. Może to (przynajmniej na początku) wprowadzić zamieszanie podczas porównywania wyników komputerów dostępnych w bazie Geekbencha. Zmieniono również format pliku w jakim zapisywane są wyniki testów dodając również więcej informacji o samych testowanych urządzeniach. Dostępna jest także nowa wersja dla iOS.
Geekbench 3 1
Geekbench 3 2
Geekbench to aplikacja dla maniaków prędkości i porównywania cyferek opisujących wyniki wydajności sprzętu. Jeśli jesteś użytkownikiem, który nie może przejść obojętnie obok szybkości z jaką komputer kompresuje JPEGa czy innych wykwintnych testów to musisz zaopatrzyć się w ten program. Po założeniu konta w społeczności Geekbench będziesz mógł zapisywać wszystkie wyniki sprawdzanych konfiguracji sprzętu i porównywać je z innymi użytkownikami.
Pemmax Geekbench
Wraz z Geekbench 3 producenci postanowili obniżyć do końca sierpnia cenę na ten program. Zatem wersję dla systemu OS X można kupić już za 36 złotych (było 56 złotych). Po ceny promocyjne zajrzyjcie tutaj.
Geekbench dla komputerów – http://www.primatelabs.com/geekbench/
Geekbench 3 dla iOS – klik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Marucins

    Na blaszaku, lapku jeszcze zrozumiem ale na telefonie?
    Mój czy twój iPhone nie różni się więc po co mam wydawać kasę i sprawdzić ile zdobędę punktów.