^

MacGadka – podcast MyApple

Przemysław Marczyński

31 lipca 2013

Macgadkanamyapple

Zbieraliśmy się do tej decyzji długo. Jeśli dobrze sobie przypominam to od lutego. Siedzieliśmy wtedy w przytulnej knajpce w San Francisco i snuliśmy plany o tym jak stajemy się najlepszym podcastem w Polsce… ej tam… na świecie! Czas jednak płynął zbyt szybko, zbyt wiele spraw nie udało się zamknąć tak jak byśmy chcieli, pracowaliśmy. Szczerze powiedziawszy, myślałem, że z fuzji nic nie wyjdzie… i znów się myliłem.

MacGadka staje się częścią największego forum i portalu o Apple w Polsce – MyApple. Cieszę się zatem i jak na radykalne ruchy mam swoje obawy co do takich przedsięwzięć. Doszliśmy jednak do momentu w MacGadce, gdzie musimy podjąć decyzję – idziemy na całość czy dłubiemy sobie w iTunes bo jest nam milutko. Zdecydowaliśmy, że chcemy spróbować wypłynąć  na większe wody. To jednak niesie ze sobą obowiązki i bicz, który sami sobie upleciemy jeśli odcinki nie będą na odpowiednim poziomie. Muszą też być systematycznie publikowane z czym ostatnio mamy problem. To jest trudne zadanie, szczególnie, że pracujemy, mamy swoje obowiązki, mamy rodziny. Tego osobiście się boję – odpowiedzialności za epizody. Jest jednak zapał i chęci. 

MacGadka skończyła dwa lata. Ta rocznica zbiega się z wejściem podcastu do ogródka MyApple. Ja czuję się jakbym już gdzieś to widział. W Makowym świecie zataczam właśnie koło. Moja przygoda z Apple zaczęła się na MA. Byłem tam moderatorem. Pierwsze konkursy z aplikacjami organizowałem właśnie na tym forum. To tam zrodził się pomysł prowadzenia bloga Mój Mac. Czuję się jakoś dziwnie w tej całej sytuacji. Dziwnie ale dobrze. Pełen nadziei, że jest to dobra decyzja. A ostatnio nawet udało mi się opublikować tam dłuższy tekst. Może faktycznie kiedyś jak mówi Tomek (szef MyApple) – „… Mój Mac zawita na MyApple… i rzucisz w końcu „młotek” w kąt”. Kto wie…

Chcemy żeby MacGadka docierała do jak największej liczby użytkowników sprzętu Apple. Wierzymy, że mamy ciekawy podcast i warto go promować wśród społeczności Makowej. Nie ma chyba lepszego miejsca jak MyApple na realizację takiego planu. Zaczynamy więc pracę nad MacGadką – podcastem MyApple. Trzymajcie za nas kciuki, żebyśmy podołali wyzwaniom.

MacGadka uruchomiła swój blog na łamach MyApple Znajdziecie go pod adresem – macgadka.myapple.pl

PS. Nowy odcinek podcastu czeka już na Was w iTunes. Szczegóły tutaj – klik.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Piotr ( nie z Irlandii ;) )

  Jedyne powód do trzymania kciuków to taki żeby czas was nie poganiał. O całą resztę wszyscy słuchacze MacGadki mogą być spokojni ( według mnie) bo poziom prezentowany przez podcast i pomysły prowadzących nie pozwalały oderwać się od głośnika . Teraz na pewno jeszcze bardziej będziemy Wam kibicować bo fuzja przynosi korzyści rownież dla nas słuchaczy (tzn częściej MacGadka). POWODZENIA.

 2. X

  Mam nadzieję, że będzie dobrze. Patrząc na wpisy MacKozera na MyApple jemu to nie pomogło (wolałem jego priv blog). Mam nadzieję, że z Wami będzie inaczej.

  • pemmax

   Pamiętaj, że Krystian na MA robi normalną redakcyjną robotę na głównej stronie portalu. Pisze newsy. To jest jego zadanie jako redaktora naczelnego serwisu. Druga opcja to jego blog, który działa tak samo jak na makcozer.pl, a ma jedynie inny adres – http://mackozer.myapple.pl/ Trzeba rozróżnić te dwie kwestie. Trzepanie newsów to praca odtwórcza, nie doszukujmy się tu wielkich rozprawek. Głównym zadaniem jest informowanie.

   • X

    Dla mnie jesteście jednym z najlepszych podcastów w PL. Mam nadzieję, że poziom nie spadnie 😉 Powodzenia.