^

Apple TV 5.3 – długo na to czekałem

Przemysław Marczyński

22 czerwca 2013

Appletv53

Na taką aktualizacje do Apple TV czekałem bardzo długo. Posiadaczem tego małego urządzenia jestem od chwili, gdy Apple zdecydowało się umieszczać filmy z polskimi napisami w iTunes. Proces rozwijania tej biblioteki posuwał się bardzo powoli. Dlatego ATV w głównej mierze służyło mi (i w zasadzie ciągle tak jest) do odtwarzania zakupionej muzyki. Wszystko odbywało się poprzez udostępnianie biblioteki komputera w iTunes lub przez AirPlay. Może jestem zbyt marudny lub moje urządzenia jabłkowe mają czasem problemy z tolerowaniem siebie na granicy zasięgu Wi-Fi ale zdarzało się, że muzyka rwała i iPad tracił z oczu czarne pudełko pod telewizorem.

Appletv53 2

Dziś jednak Apple zlitowało się nad moim losem i wydało aktualizację 5.3, pozwalającą odsłuchiwać zakupioną muzykę w iTunes bezpośrednio z Apple TV. Działa ślicznie. Chciałoby się powiedzieć… nareszcie 😉

Zakup AppleTV nabiera coraz większego smaczku. W aktualizacji 5.3 dostaliśmy dwie nowe aplikacje. Pierwsza – Quello – pozwala oglądać liczne koncerty (5 dolarów). Druga aplikacja pozwala oglądać filmy anime – Crunchyroll (6E lub 11E). Wszystko to za opłatą XXX (jest okres testowy 7 dni). W innych krajach pojawiło się również HBO GO (chcę!) oraz SkyNews oraz WatchESPN.

Kończy się „normalna” telewizja. Gdyby w AppleTV pojawił się dostęp do HBO GO natychmiast rezygnuję z kablówki. Jestem pewny, że jest to tylko kwestią czasu. W dodatku nie tak daleko osadzona w przyszłości. 

Apletv53 3

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. daq

  Dziwne albo ja czegoś nie kumam ale mam ATV 5.2.1 i od dawna slucham muzy kupionej w iTunes bez użycia kompa lub czegokolwiek innego

  • pemmax

   Serio? To coś chyba u mnie nie grało najlepiej jeśli faktycznie taka sytuacja była. Moje pytania: masz konto poza Polską i czy przypadkiem nie masz iTunes Match opłacone?

   • Mateusz Kamiński

    @pemmax:disqus również uważam, że coś się zmieniło jeśli chodzi o dostęp do muzyki z iTnues. Lista zrobiła się gigantyczna, wiele pojedynczych utworów, których nawet nie pamiętam, i nie mam na OS X. Prawdopodobnie dostał dostęp do całej historii zakupowej.
    poza tym chyba zniknęło ograniczenie hulu związane ze sprawdzaniem regionu. Teraz wystarczy „tylko” właściwe AppleID.

   • Michał

    Ja również mam tą funkcje od wersji 5.2.1, konto polskie. Działa to już od dłuższego czasu.

    • Michał

     Aha iTunes Match nie posiadam.

   • daq

    nie korzystam z iTunes Match, konto polskie, ale na koncie amerykańskim też działa. Mogę przesłać screeny.
    Ale są też złe wieści. U Ciebie pewnie ATV działa bezbłędnie a u mnie często pozostaje nie wykrywalne prze inne urządzenia. Muszę odłączać od zasilania albo restartować. Jest to dla mnie kłopot bo często mam to podłączone do mojego sprzętu audio Rotela a trudno jest tym operować bez wizji :(. A miało po prostu działać…

 2. MACiek

  Ja tez chce HBO GO. Korzystam na iPad-zie Mini 😉

 3. FMovies

  I think the eatery which you let me know in the letter is extremely fascinating.