^

Będą tańsze Maki w Apple Store

Przemysław Marczyński

5 kwietnia 2013

Refurbished

Dziś internetowy sklep Apple został zamknięty na kilkanaście minut. W tym czasie niby wielkich zmian nie ujrzeliśmy, bo dodano tylko menu do nawigacji po sklepie. Jednak razem z tym faktem w polskim sklepie Apple dodano nową sekcję „Odnowione produkty”. Jest to nic innego jak działająca od dawna w innych krajach część witryny, gdzie pojawiają się urządzenia „z drugiej ręki” – Refurbished. Zazwyczaj ceny komputerów są niższe o jakieś 15%-25% od zwykłych cen nowego sprzętu. Poniżej zdjęcie z Apple Online Store USA.

Applerefu

Czym są produkty Refurbished? Klient ma prawo oddać sprzęt po kilku dniach gdy nie spełnia on jego oczekiwań. Te komputery przechodzą proces odmładzania, sprawdzania pod kątem usterek oraz pakowane są do szarego pudła. Nowy użytkownik otrzymuje sprzęt na gwarancji, bez kolorowego pudełka i ze świadomością, że ktoś już pracował na tej maszynie. 

Osobiście dość długo czekałem na otworzenie takiego miejsca w naszym sklepie Apple. Wydaje się, że wreszcie będzie można kupić komputery nieco taniej. Na razie nie ma tu żadnych ofert ale mam nadzieję, że tańszy sprzęt wkrótce tu zagości. Pamiętam kiedyś jak rozmawiając o tych komputerach zasłyszałem opinię, że komputery z sekcji Refurbished są lepsze od nowych bo w nich wszystkie wady konstrukcyjne znalazł już pierwszy właściciel. Może jest w tym trochę prawdy. Dla mnie jednak najważniejsze, że będzie można kupić komputer taniej i na pełnych warunkach gwarancji Apple.

Tanie Maki w sklepie Apple – http://store.apple.com/pl/browse/home/specialdeals/mac

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Karol

  Jeśli komputer refurbished różni się tylko pudełkiem i jest tańszy to w takim wypadku jaki jest sens kupować „oryginał”?

  • pemmax

   Nowy, to nowy. Chociaż ja mam używamy i sobie chwalę 😉

 2. gregory314

  „Nie można odnaleźć szukanej strony. Kliknij jedno z poniższych łączy”

  • pemmax

   Opsss, zniknęło. Ale jest dowód na zrzucie ekranu. Coś się szykuje 😉

 3. Marucins

  Primaaprilisowy żart dla biednej gawiedzi z Polski 🙂

 4. Mark

  Nie chcę Was martwić, ale odkąd witryna apple.pl została zabrana SADowi działał ów link, brakowało tylko pozycji w menu. Niemniej nigdy nie było żadnych ofert.