^

Ćwiczymy z iPad'em

Przemysław Marczyński

17 grudnia 2012

Fitness logo

Zima. Dla większości z nas jest to czas gdzie przyklejeni do ciepłego kaloryfera czekamy na wiosnę. W tym czasie tu i ówdzie odkłada się spory zapas zimowego tłuszczyku i podupada kondycja. Siedząc i dumając co z tym zrobić odwiedziłem Apple Store. I proszę… Fitness for iPad wygląda bardzo ciekawie jako remedium problemów z zimowym zasiedzeniem 😉

Aplikacja jest spersonalizowaną ławeczką treningową zawierającą programy ćwiczeń. Mówiąc o personalizacji mam na myśli możliwość tworzenia profili w których podajemy wiek, wzrost i wagę, a dzięki tym parametrom będziemy mogli precyzyjniej dobierać i monitorować nasze postępy i walkę ze zbędnymi kilogramami – Body Mass Index (BIM).

Biblioteka ćwiczeń

Zacznijmy najpierw od przyjrzenia się bazie ćwiczeń. Znajdziemy tu setki (lista jest tak długa, że nie podchodziłem nawet do próby ich policzenia) pozycji jakie możemy wykonywać podczas pracy nad sobą. Ćwiczenia są podzielona na grupy kształtowania odpowiednich elementów ciała, mięśni oraz przyrządów z jakimi chcemy ćwiczyć.

IMG 0020

Każde ćwiczenie zawiera opis, zdjęcia, widok na jakie mięśnie oddziaływuje a także film z wykonywanego zadania. Do tego możemy wysłuchać lektora, który wyraźnie mówi krok po kroku co robić, żeby pozycja była wykonana optymalnie.

Przygotowanie do ćwiczeń

Jeśli już zapoznaliśmy się ze sposobem wykonywania ćwiczeń czas na przygotowanie odpowiedniego zestawu do walki z naszym „brzuszkiem”. Aplikacja posiada gotowe zbiory, które mają pomóc nam w obniżeniu wagi lub pracy nad odpowiednimi mięśniami ciała. Tutaj również będziemy mogli zobaczyć i wysłuchać jak ćwiczenie powinno być wykonane.

IMG 0022

Mamy przygotowany terminarz na odpowiednie dni oraz licznik, który monitoruje jak dług powinniśmy wykonywać konkretne ćwiczenie. Wszystkie dane są zapisywane w historii programu treningowego i analizowane pod względem osiągnięć i wyników. W efekcie program czyni z iPad’a prawdziwie wymagającego trenera dla naszych poczynań na siłowni.

IMG 0023

IMG 0026

Licznik Kalorii

Po wytężonym wysiłku czas skalkulować na co się on zdał. Aplikację wyposażono w licznik kalorii, który pozwala na obliczenie i monitorowanie tempa w jakim dochodzimy do „formy”. Kalendarz naszych programów ćwiczeniowych jest także zsynchronizowany z licznikiem co pozwala na łatwe monitorowanie naszych postępów. Miły dodatek do całości.

IMG 0027

Dostęp premium

Aplikacja kosztuje 0,89E ale autorzy pomyśleli również o tym, jak wykorzystać potencjał w nim drzemiący do zarobienia większych pieniędzy. Poprzez wykupienie dostępu do wersji Premium będziemy mogli skorzystać z dodatkowych funkcji. Pierwszą funkcją dostępną po uiszczeniu dodatkowych płatności jest możliwość zapoznania się z magazynem All-in Fitness. Będziemy również mieli dostęp do większej ilości ćwiczeń, utworzeniu raportu z Licznika kalorii oraz wyeksportowaniu programu ćwiczeń do formatu PDF. Dodatkową ciekawostką jest możliwość skorzystania z opcji osobistego trenera w cenie 44,99Euro.

Fitnespremium

Program Fitness to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z utratą wagi oraz pracą nad swoim muskułami. Zaraz ktoś zakrzyknie, że nic nie zastąpi żywego trenera. Nie będę się sprzeczała. Jednak program robi wszystko, żeby wirtualny trener mógł wyprzeć tego ze świata realnego. Realizacja pod względem graficznym i sposobu obsługi nie przysporzy nikomu kłopotu, nawet jeśli nie znamy języka angielskiego. Możliwość podglądu wideo wykonywanych ćwiczeń jest tutaj szczególnie ważna i trzeba powiedzieć, bardzo przyjemna. Zatem? Robimy coś ze swoim „kaloryferkiem”? Fitness dla iPada daje nam taką sposobność. Po naszej stronie pozostaje jedynie samozaparcie i systematyczność. Tak… „jedynie” to 😉

IMG 0021

 

Fitness for iPad w iTunes – kliknij
Witryna aplikacji – http://mobile.viaden.com/ipad-sports-fitness.html
Cena – 0,89Euro

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy