^

Gdzie najlepiej pracować?

Przemysław Marczyński

17 listopada 2012

Gptw list logo 2012

Instytut Great Place to Work przedstawił wyniki swoich badań odnośnie najlepszego pracodawcy na świecie w roku 2012. Firma według znanego sobie klucza przepytuje zatrudnionych pracowników i na tej bazie tworzy profil firmy w której pracownicy są najbardziej zadowoleni. Analizie poddano osobno Europę, Azję i Stany Zjednoczone. Stworzono również listę najlepszych firm na świecie.

Wyniki są dość ciekawe. Pierwsze co rzuca się w oczy po analizie najlepszych firm na świecie to wynik Google’a. Nie jest on na pierwszym miejscu. Wyprzedza ją SAS Institute, który również ma swoją siedzibę w Polsce. Wysoko bo na 5. pozycji jest Microsoft. Z branży IT znajdziemy tu również na 10. miejscu Autodesk oraz Intel pięć pozycji niżej. Cisco na 21. miejscu. Wyniki sprecyzowane dla USA są podobne w czołówce: Google i SAS. Europa bardzo zbieżnie do wyników na świecie (Microsoft, Net App, SAS).

Zastanawia mnie jedna rzecz. Brak firmy Apple na liście 100 (stu!) firm w USA na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru pracodawcy. Co gorsza, gdy przepatrzyłem wyniki od 1998 roku na żadnej z nich nie znalazłem Apple. Jedynym akcentem przywołującym sadowniczą firmę jest DreamWorks Animation na 14. pozycji. Brak żadnego akcentu jest jeszcze gorszy ;-(

Wybierając zatem pracodawcę zastanówcie się czy nie lepiej inwestować swój czas w Okienka lub MacRoyala w McDonaldzie 😉

Chcecie zobaczyć jak wyglądała analiza rynku pracy w 2011 roku dla Polski? Proszę bardzo – Microsoft, EMC i inni

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Patryk

    Co DreamWorks ma wspólnego z Apple? Czyżby chodzilo Ci o Pixar’a?

  2. Przemek Marczyński

    @Patryk, dokładnie tak jak piszesz 😉