^

Koncert Davida Gilmoura na iOS

Przemysław Marczyński

6 listopada 2012

Davidgilmour

Muzyka jest nieodzowną częścią naszego życia. Sam się nad tym zastanawiam skąd to uwielbienie dla kilku nut, z których wydobywają się słyszalne dla ucha wibracje. Mamy swoich ulubionych wykonawców, o których „wielkości” nie ma sensu dyskutować. Po prostu ich lubimy, kropka z wykrzyknikiem. Dla mnie jednym z tych „wielkich” jest Pan David Gilmour, wokalista i gitarzysta Pink Floydów. W 2002 roku zarejestrowano jego solowy występ w London’s Royal Festival Hall. Jak dla mnie jedno z największych muzycznych doznań, jakie zagościło w moich uszach. Piękny akustyczny koncert z fantastyczną oprawą. Płyta DVD zdarta do tego stopnia, że musiałem nabyć drugi egzemplarz. Dziś poinformowano, że to wydarzenie pojawi się w formie aplikacji na iOS i Androida.

Dg app1

W cenie 6,99Euro otrzymamy oryginalną zawartość płyty DVD plus specjalne dodatki. Jakość nagrania HD. Aplikacja będzie dostępna 19 listopada. Wersja na Androida ukaże się nieco później. 

Ulubione utwory zawsze pod ręką, zarówno na iPhonie, iPadzie czy iPodzie Touch. Czekam z niecierpliwością. 

Więcej o zapowiedzi aplikacji – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Morgh80

  Wspaniała wiadomość – widziałem tego Pana w Stoczni i było magicznie. Kupować, to może też wydadzą 🙂

 2. MrGlub

  Byłem w stoczni a także w 1994 na Strahov w Pradze gdzie koncertował Pink Floyd w trasie P.U.L.S.E.
  niezapomniane przeżycia

 3. grafmarr

  Zdjęciem z półki potwierdzasz Przemku, że mamy zbieżne gusty muzyczne. Z tytułów tam widocznych nie mam tylko Knopflera i Springsteena. Wydanie koncertu w formie aplikacji? Nie wiem czy jest to pierwsze wydawnictwo tego typu, ale to może być przyszłość publikowania treści multimedialnych, choć osobiście mam trochę wątpliwości. Utrzymanie jakości HD dla obrazu oznacza, że objętość aplikacji będzie chyba gdzieś w okolicy 3-4 GB, a może nawet więcej. Dla smartfonów i tabletów 16GB, a także 32 GB to bardzo dużo. Po drugie, ja akurat wolę oglądać koncert na dużym ekranie z odsłuchem głośnikowym wielokanałowym i trudno mi sobie wyobrazić, że przekona mnie oglądanie koncertu na tablecie (o smartfonie nie wspominając) z odsłuchem słuchawkowym stereo.

 4. ssebastian

  Patrząc na zdjęcie z półeczki napisz coś więcej co masz w iTunes. Może wpadną jakieś inspiracje.

 5. MarioX

  Ja chyba sie starzeje bo ostatnio przeszedłem (a raczej wróciłem po wielu latach) do winyli. Gorąco polecam – inna kultura słuchania.