^

Nowy dysk od WD – My Passport Edge for Mac

Przemysław Marczyński

7 września 2012

My Passport Edge for Mac connector

Wczoraj Western Digital przedstawił nową serię przenośnych dysków. Wśród nich znajdziemy model dedykowany specjalnie dla komputerów Apple My Passport Edge for Mac. Mnie zainteresowały dwie cechy tego urządzenia. Po pierwsze – cała obudowa jest wykonana z aluminium. Osobiście mam do tego tworzywa jakiś specjalny sentyment… sam nie wiem 😉 Kolejna sprawa to rozmiar. Urządzenie ma zaledwie 11mm grubości i przez to powinno całkiem dobrze sprawdzać się jako sprzęt przenośny.

MyPP Edge iPhone lowRes

Dysk będzie posiadał oprogramowanie chroniące dane hasłem – WD Security i jak zapowiadają producenci współpracuje z Time Machine (a kto nie współpracuje?;-). Urządzenie kompatybilne z USB 3.0 oraz 2.0. Dużym atutem My Passport Edge for Mac jest również gwarancja która wynosi 3 lata. Za 500GB przestrzeni przyjdzie nam zapłacić 449 złotych. Sprzęt dostępny na przełomie października i listopada.

My Passport Edge Packaging front lowRes

Witryna dysku My Passport Edge for Mac – kliknij
Cena – 449,00 zł.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. jakubat

  Zawsze wydawało mi się, że aluminium to metal a nie tworzywo 🙂

  • Przemek Marczyński

   Tworzywo metalowe dla ścisłości 😉

 2. Artur Strąk

  A drewno nie może być tworzywem musi być od razu drzewem? 🙂
  Urządzenie upss dysk twardy wydaje się być ciekawą propozycją dla tych którzy pracują w terenie. Połączenie funkcjonalności USB 3.0 z TimeMachine to duży komfort pracy przy tych rozmiarach docenią go na pewno wszyscy ci którzy muszą nosić na własnych plecach cały ekwipunek. Myślę tu o fotografach, ale nie tylko. Doceni go każdy kto stawia na wysokie bezpieczeństwo swoich danych.

 3. Bagiński

  No i po co ja kupowałem WD My Passport USB 3.0? 😀
  Może i ten nie będzie szybszy ale ładniejszy… 😉