^

Joga z iPhone'a? Tak, jest to możliwe 😉

Przemysław Marczyński

22 sierpnia 2012

Yoga logo

Trwają zmagania z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nawet sobie człowiek nie zdaje sprawy jak trudno jest zwalczyć coś, co tak łatwo przybywało w nadmiernym tempie. Człowiek się ima różnych rzeczy, żeby tylko wrócić do formy. Gdy znajomy wspomniał mi kiedyś o jodze, pomyślałem – żartowniś. Wszak to bardziej tematy medytacyjne do których mi nie po drodze, a ja potrzebuję pracy nad brzuszkiem, nie nad duchem. Coś jednak pękło i postanowiłem pogrzebać w temacie. A jak szukać to oczywiście w App Store, gdzie jest wszystko (no prawie ;-)). I proszę, jest All-in YOGA: 300 Poses & Yoga Classes. Ciekawy program nie tylko dla zwolenników tych ćwiczeń, ale dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak powinno się robić podobne aplikacje.

Youga1 1

Aplikacja Yoga zawiera zestaw pozycji, które poukładane w kategorie pozwolą nam łatwo odszukać coś na nasze bolączki. Gdyby jednak cała siła programu leżała tylko w rycinach pokazujących smukłe, wygięte ciała nie zawracałbym Wam głowy. Obok podglądu układów ciał możemy odsłuchać lektora (brak języka polskiego), który będzie kierował nas jak poprawnie zachować pozycję oraz będziemy mogli zerknąć okiem na wideo prezentujące cały tok wykonywania ćwiczenia. Zrobione jest to na wysokim poziomie zarówno pod względem wizualnym jak i dźwiękowym.

Youga4

Youga6

Same układy ćwiczeń to nie wszystko. Trzeba odpowiednio przygotować trening jeśli chce się osiągnąć najlepsze wyniki. I co? Proszę bardzo, aplikacja ma również taką możliwość. W zależności od potrzeb instruktor dobierze najwłaściwsze ćwiczenia.

Youga3

Będziemy musieli po kolei je wykonywać, a licznik czasu pokaże jak długo musimy utrzymać odpowiednią pozycję. W kalendarzu będziemy mogli monitorować swoje postępy i planować kolejne zadania. Dzięki obsłudze profilów program będzie dopasowywał system treningów do naszej wagi, wzrostu i zaawansowania. Zatem ze spersonalizowanych ćwiczeń może korzystać więcej osób. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z bardziej rozbudowanych programów ćwiczeń i rozszerzonych opcji aplikacji będziemy musieli skorzystać z opłat Premium – 1,33Euro na miesiąc. Ciekawą możliwością jest również zamówienie prywatnego trenera ale koszta takiej usługi jest jeszcze większe.

Youga2

Aplikacja Yoga zrobiła na mnie solidne wrażenie. I nie tylko mówię o stopniu trudności niektórych postaw (kto zrobi mojego faworyta – Ekopada Bakasana?), ale o samej realizacji tej produkcji. Pierwszy raz chyba stykam się z tak dobrze przygotowanym materiałem w sekcji programów z kategorii Zdrowie. Ładny interfejs, dużo zgromadzonej informacji i co ważne, realna szansa na to, że będzie można samemu wykonać poprawnie kwiat lotosu 😉 Pomogą przy tym sekwencje wideo oraz skrupulatnie spisane informacje o sposobie realizacji układu. Myślicie o pracy nad sobą przy udziale jogi? Wiecie już po co sięgnąć na dobry początek.

Aplikacja w iTunes – http://itunes.apple.com/us/app/all-in-yoga-300-poses-yoga/id359426393?mt=8
Witryna programu – http://www.yoga.com/
Cena – 0,79 Euro
Cena abonamentu miesięcznego do wersji Pro – 1,33 Euro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. MacMario

    Ja prosze o Twoją fotkę w pozycji Ekopada Bakanasa

    • Przemek Marczyński

      Wybacz ale wciąż rehabilituję nogę po złamaniu. Nie mam zamiaru tym razem skręcić karku 🙂