^

HP ze wsparciem OS X Mountain Lion

Przemysław Marczyński

17 sierpnia 2012

Hp logo200

Chyba największym rozczarowaniem po aktualizacji nowego systemu jest stwierdzenie, że któreś z akcesoriów nie działa. Apple przyzwyczaił mnie do tego, że nie myślę nawet o tym, żeby szukać sterowników do urządzeń na stronach producenta, nie wspominając już o wciskaniu płyty CD do napędu dysków. Wczoraj dotarła do mnie informacja od firmy HP, która zapowiedziała wsparcie dla swoich urządzeń (ponad 1500 modeli) wprost z Apple Software Update. Oznacza to nie mniej ni więcej, że trend, którym Apple nas rozleniwiło w kwestii instalacji urządzeń będzie trwał w najlepsze. Poniżej wycinek informacji prasowej informujący o wspieranych modelach w nowym Mountain Lion:

Aktualizacje oprogramowania HP dla poniższych modeli są już dostępne pod adresem www.hp.com/support:
HP Deskjet 2510
HP Deskjet 3520 eAiO
HP Officejet 4620 eAiO
HP Officejet 6100 eAiO
HP Photosmart 5520 eAiO

Aktualizacje dla poniższych nowych modeli będą dostępne w najbliższych tygodniach:
Seria HP LaserJet Pro400 M400
Seria HP LaserJet Pro 400 MFP M425
Seria HP LaserJet Enterprise 500 MFP M525
Seria HP LaserJet Enterprise 500 color MFP M575

Poniższe modele obsługują druk AirPrint™ w Mountain Lion:
Seria drukarek HP LaserJet Pro P1102
Seria drukarek HP LaserJet Pro P1606
Seria urządzeń wielofunkcyjnych HP LaserJet Pro M1217nfw MFP

Zapewne dlatego w MAS można już ujrzeć taki widok zawierający aktualizację oprogramowania HP.

UpdatesHP

A tak między nami, szybkość dostosowania sterowników do nowego systemu operacyjnego powinien być dla nas wyznacznikiem, któremu producentowi można ufać w przyszłości. Zróbcie sobie zatem mały rekonesans po urządzeniach. Życzę Wam, aby OS X Mountain Lion nie zaskakiwał Was brakiem wsparcia dla posiadanego sprzętu. 

Więcej o rozwiązaniach HP dla OS X znajdziecie tutaj – http://www.hp.com/go/mac

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Grafmarr

  Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu zwłaszcza co do HP. Kiedy kupowałem ich laserowe urządzenie wielofunkcyjne oczywiście sprawdziłem, czy wszystkie funkcje (skanowanie, drukowanie i faks) są obsługiwane w Mac OS X. I co, przyszła pierwsza duża aktualizacja systemu i z urządzenia wielofunkcyjnego zrbiła się tylko drukarka. Po licznych interwencjach użytkowników firma opublikowała informację, że prowadzi prace w celu udostępnienia wszystkich funkcji. Minęło kilka miesięcy i nic, po następnych kilkunastu miesiącach wycofano ze strony ten komunikat i do dzisiaj nie mam pełnej funkcjonalności. Zostałem, podobnie jak wielu innych posiadaczy MFP firmy HP, wydudkany. Mogłem sobie kupić o wiele tańszą drukarkę zamiast MFP, które jest tylko drukarką w Mac OS X. Oczywiście pod każdym Windowsem (XP, Vista, 7) urządzenie ma wszystkie funkcjonalności.
  Znam fimę HP od lat 80-tych i miałem dla niej szacunek, teraz już nie…

  • Przemek Marczyński

   Czy ja wiem. Entuzjazm? Przekazuję jedynie informację, która mam nadzieje zainteresuje posiadaczy HP, których jest zapewne sporo.
   A z ciekawości, o jakim urządzeniu mówisz? Możesz podać model?

 2. Macmoc.pl

  Moja drukarka HP działa od dawna ML, więc to chyba nie jedt ich pierwszy komunikat w tej sprawie?

 3. MACiek

  Aktualizacja sterowników do drukarek SAMSUNGa była już dostępna w App Store w tamtym tygodniu 🙂

 4. Maksymilian Sleziak

  Przed wczoraj kupilem HP p1102w niestety… Zwiedziony informacja o airprint nie sadzilem ze taka firma jak hp moze nie miec jeszcze sterownikow. Tak oto stracilem 5h na nie zakonczona sukcesem konfiguracje. AirPrint nie dziala, wifi nie dziala. Drukarka lezy odlogiem. Powyzej napisales ze te drukarki obsluguja AirPrint, niestety nie na Mountain Lion.

 5. Grafmarr

  Przemku u mnie to jest HP LaserJet 3050, ale taka sama sytuacja (czyli ograniczona funkcjonalność tylko do drukarki) jest w przypadku urządzeń HP jeszcze bardzo dużo. Wystarczy spojrzeć na zestawienie podane na supporcie Apple http://support.apple.com/kb/HT3669?viewlocale=pl_PL&locale=pl_PL#HP

 6. Krzywy

  U mnie podobnie, HP LaserJet 3030 urządzenie wielofunkcyjne zamieniło się z siłą „górskiego” wodospadu w drukarkę.

 7. Maksymilian Śleziak

  Apple powinno wyrzucic HP z listy obslugiwanych urzadzen ze swojej strony bo psuje sobie opinie.

 8. Przemek Marczyński

  Panowie, poruszony temat we wpisie powinien być o tyle interesujący, że warto zajrzeć na stronę Wsparcia HP. Informacje podawane na stronie Apple są nieaktualne i z tego co sam się orientuję z moim Officejetem po aktualizacji działa skanowanie, chociaż na tej liście widzę, że nie powinno. Numer wersji aplikacji też jest inny.