^

iTunes Match w Polsce. Działa!

Przemysław Marczyński

19 lipca 2012

ITunesMatch 1

Czekaliśmy od listopada 2011. Po wielu przeciekach, plotkach i spekulacjach iTunes Match pojawił się w polskim iTunes. W skrócie usługa daje nam możliwość przeniesienia całej biblioteki muzycznej do cyfrowej chmury Apple. Nie zależnie od tego czy kupiliśmy muzykę w iTunes, czy zgraliśmy ją do naszej biblioteki z płyt CD. Do tego dochodzi podniesienie jakości muzyki do 256Kbps bez żadnych zabezpieczeń (DRM). Cena za rok używania iTunes Match wynosi 24,99 Euro.

ITunesMatch3

Sam przyznaję, że z tego dobrodziejstwa nie skorzystam. Cieszy mnie jednak ogromnie inna sprawa – automatyczne pobieranie zakupionej muzyki w iTunes. Klikając w sklepie iTunes przycisk Purchased (Zakupione) ma nie tylko dostęp do aplikacji i książek. Wreszcie pojawiła się możliwość pobrania muzyki. 

ITunesmatch5 1

Już przerabiałem ze wsparciem Apple funkcję ponownej możliwości pobrania zakupionego albumu. Udało się to bez większych problemów, ale człowiek się pieklił, że inni mają to jako coś normalnego, a ja muszę rozpisywać się do wsparcia technicznego, żeby udostępniono mi moją muzykę. Już wszystko jest na miejscu. Wszystko na co wydałem pieniądze dostępne jest w cyfrowej chmurze. I to jest piękne. Koniec ze zgubioną płytą, uszkodzonym nośnikiem. Zakupy w iTunes stały się jeszcze przyjemniejsze 😉

ITunesmatch

Jeśli chcecie włączyć na iOS automatyczne pobieranie muzyki na iPad’a oraz iPhone’a musicie włączyć odpowiednią opcję w Ustawienia / Store / Pobieranie automatyczne i zaznaczacie Muzyka.

Itunesmatch ios

Więcej o iTunes Match (angielski) – http://www.apple.com/itunes/itunes-match/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Sebastian Frątczak

    Nie rozumiałem czegoś gdy pojawiło się to cudo na którejś z prezentacji i nie rozumiem nadal- płacę tę kwotę, daje im (teoretycznie) muzykę z nielegalnych źródeł, a oni mi ją legalizują… A co po roku? Bo mogę ją przecież pobrać, więc nie zniknie mi z komputera gdy opłacony termin minie. Jak to jest? Za 25 eurasków pirat może nazywać się melomanem?