^

Coda 2 – edytor dla twórców witryn internetowych

Coda2

Panic, to jedna z moich ulubionych firm tworzących na OS X. Ze smutkiem jednak stwierdziłem, że od długiego czasu była jakaś cichutka. Dobrze, pojawił się klient FTP ale to było dawno i nieprawda. Dziś jednak jest bardzo ważny dzień dla twórców stron internetowych. Edytor Coda 2 pojawił się w MAS. Do tego tylko dzisiaj jest w promocji – 50%.

Coda2shot2

Posiadam wersję pierwszą tej aplikacji. Jako osoba potrzebująca czasem przydłubać coś przy stronie to niezastąpione narzędzie. Nowa odsłona programu wydaje się być ciekawą aktualizacją. Zmieniono w niej praktycznie każdy aspekt aplikacji. Zaczynając od interfejsu (nowe zakładki, nowe panele), możliwości tworzenia kodu (inteligentne zamykanie tagów) po nowe funkcje CSS i obsługę MySQL. Lista jest bardzo rozbudowana i chyba samemu trzeba sprawdzić z czym je się nowy produkt od Panic.

Nowością jest też wersja na iPada (Diet Coda) pozwalająca tworzyć kod i podglądać tworzoną stronę na OS X bezpośrednio w iPadzie. Narzędzie dla pracoholików, którzy pracują wszędzie. Również w promocji tylko dzisiaj (7,99 Euro).

Troszeczkę bałem się, że rynek aplikacji na OS X dla webmasterów przygasł. Programy, które kiedyś były wyznacznikami w tej kategorii: TextMate, Espresso wyraźnie zwolniły. Nowa Coda 2 robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Ciekaw jestem czy na Was również.

Przed zakupem można pobrać wersję do testów – klik

Witryna Coda 2 – https://panic.com/coda/
Coda 2 w  MAS – klik 

Witryna Diet Coda – https://panic.com/dietcoda/
Diet Coda w iTunes – klik 

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Krystian

  Kupilem bez wachania. 50% zniżka piechotą nie chodzi;)

 2. KNX

  Wahania, kolego… wahania 😉

 3. HC

  Ok..a teraz takie pytanie. Bo coda 1 juz nie jest dostepna w MAS. czy mozna ja sciagna gdy sie ja zakupilo i usunelo?… Czy juz nie ma takiej mozliwosci. Mozna sciagac apki ktore sie zakupilo a nie sa juz dostepne w app store? Prosze o odpowiedz.

 4. gasky

  czy w nowej codzie już jest (albo czy jest taka wtyczka) podświetlanie tagu zamykającego w html tak jak ma to miejsce w Notepad++?

 5. Krzys

  Jest godzina 23:00 i w App store nie widze zadnej promocji cena jest 34 funty:( Mozecie napisac gdzie macie te promocje? moze cos zle robie? lub szukam nie tam gdzie powinienem.

 6. Maciej

  @Krzys to jest właśnie promocyjna cena.

 7. Bartek

  Kurczę, nie zrobili autouzupełniania dla własnych funkcji… To jest jedyna rzecz, która wstrzymuje mnie przed przejściem z Komodo Edit (który ją ma) na cokolwiek innego. Przyzwyczaiłem się tak bardzo, że bez tego jak bez ręki. 😉

 8. Matto

  Dla mnie C2 genialna.

 9. Marcin

  Bartku, ja cały czas korzystałem z netbeans, a teraz testuję coda 2. Rzeczywiście brak uzupełniania własnych funkcji / metod jest bardzo uciążliwe 🙁 jestem ciekaw dlaczego z tak podstawowej opcji zrezygnowali